[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

واکنش جبهه پایداری به کاندیداتوری احمدی‌نژاد- این فرد دچار خسران مبین در دنیا و آخرت خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: جبهه پایداری انقلاب اسلامی اولین بیانیه خود را در خصوص انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم منتشر کرد.
در این بیانیه آمده است:
1- با دقت در روند و وضعیت اداره کشور در سنوات مختلف و فراز و نشیب‌های تاریخی و مهمی که ملت به خود دیده اند، به روشنی حداقل دو دیدگاه مهم و اما متفاوت از هم را می‌توان مشاهده کرد؛ یک دیدگاه همگرا با نظام سلطه غرب، غیرمستقل و وابسته به فکر و اندیشه خارجی، بی تحرک و مصرف کننده، بی توجه به هویت و اقتدار ملی و اندوخته‌های تمدنی، بی اعتنا به داشته‌ها و ظرفیت‌های ملی و داخلی است و دیدگاه دیگر معتقد به واگرایی با نظام سلطه، معتقد به حفظ هویت و عزت ملی و استقلال بوده و تأکید دارد توجه به ظرفیت‌های درونی نظام و پیروی از چارچوب‌های مورد اشاره دقیق و جدی مقام عظمای ولایت، یعنی توجه واقعی به پیشرفت درون زا و برون گرا می‌تواند کشور را رو به جلو ببرد.
تجربه تاریخی سال‌های گذشته نیز نشان می‌دهد چه در اوایل انقلاب در ایام استقرار جمهوری اسلامی، چه در مشکلات سال‌های جنگ تحمیلی و چه در دوران مختلف جبران خسارت‌های ناشی از جنگ و شرایط سخت اقتصادی آن ایام و همچنین سال‌های طولانی تحریم و شوک‌های اقتصادی ناشی از تحولات جهانی، منطقه‌ای و ملی همواره اتکا به ظرفیت‌های درونی و توان ملی و مردمی داخل توانسته شرایط را به نفع کشور و ملت تغییر دهد. هر وقت چشم امید به غیر دوخته شده، نه تنها مشکل حل نشده، بلکه مکر و حیله دشمنان خارجی شرایط را برای مردم سخت‌تر کرده است که نمونه اخیر آن در بحث مذاکرات هسته‌ای بود که این موضوع دولت فعلی را با چالش و شکست راهبردی اعتماد به غرب مواجه کرده است. عدم توجه به توان داخلی در عرصه‌های مختلف و تنبلی و کسلی در اداره کشور به همراه گره زدن امور اساسی مردم به خصوص مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی به بازی‌های فریبنده نظام سلطه بین الملل مبتنی بر همگرایی با نظام غرب خطای راهبردی بوده که رکود بی سابقه، بیکاری، خوابیدن چرخه تولید و در نهایت سختی گذران زندگی و معیشت عموم مردم و به ویژه محرومان جامعه و ناامیدی از دولت مستقر را صدچندان کرده است.
وقوع فساد و برداشت‌های به ناحق تحت عناوین حقوق و وام‌های نجومی و... آسیب جدی به دولت و نظام و اعتماد عمومی زده است. متأسفانه خروج از اندیشه استقلال طلبی امام راحل توسط برخی از دولتمردان و مسئولان صدمات بزرگی به پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کرده است و با عزم ملی و توجه به بایسته‌های اصولی و اساسی و انقلابی در این مقطع حساس می‌توان علیه فساد و کم کاری‌ها و تنبلی‌های دولت پیر و خسته که به توان داخلی از جمله در قالب اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید داخلی و توجه جدی به ظرفیت‌های داخلی مردم و به ویژه دانشمندان و جوانان پر تلاش بی اعتنا بوده است، مقتدرانه پاسخ روشن و مناسبی داد.
2- دولت اسلامی علاوه بر پاسخ گویی به نیازهای اقتصادی و معیشت مردم و جامعه، مسئولیت ایجاد زمینه‌های بهره مندی از فرصت‌های تعالی معنوی و فرهنگی مردم و جامعه را هم بر عهده دارد. نمی‌توان بدون حفظ و صیانت از هویت و فرهنگ یک جامعه انتظار آرامش و امنیت از آن جامعه را داشت. اگرچه امروزه به دلیل توان نظامی در بعد امنیت سخت، بالاترین تراز امنیت در سطح جهان و منطقه از آن جمهوری اسلامی است، اما همانطور که امام خامنه‌ای (ادام الله ظله العالی) فرمودند بالاترین اقتدار، اقتدار فرهنگی است و عدم توجه به هویت فرهنگ دینی و انقلابی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می‌تواند زمینه اخلال در امنیت جامعه را به وجود آورد. مقوله فرهنگ دینی، انقلابی و جهادی مفاهیم مهم و فراموش شده دولت فعلی و برخی دولت‌ها بوده است که احیای آن و کاربست دقیق آن در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصاد و سیاست می‌تواند راه گشای خیلی از مشکلات باشد.
3- تزلزل بیش از پیش نظام لیبرال سرمایه داری غرب به سرکردگی آمریکا و در مقابل اقتدار حاکمیت جمهوری اسلامی و موفقیت‌های مختلف جریان‌های واگرا با غرب در جبهه مقاومت، سراسیمگی مضاعفی را در جبهه دشمن ایجاد کرده است. دشمن همواره در صدد کمک به جریان همگرای خود در داخل نظام است و بر این اساس از القائات آشکار و پنهان خود برای تقویت این همگرایی و ایجاد خطا در ذهن مردم بهره می‌برد؛ به عنوان مثال، حمله موشکی به سوریه توسط آمریکا و ایجاد فرصت برای تروریست‌های تکفیری را می‌توان نمونه‌ای از القای دو قطبی جنگ و صلح و ایجاد خطا در ذهن مردم برشمرد. بر این اساس بر هر فرد، گروه، تشکل و جریانی که در داخل نظام وارد فضای رقابت انقلابی می‌شود، فرض است که ضمن تبری از نظام سلطه و همگرا با غرب، از بازی در زمین رقابت ناسالم و نامشروع که توسط دشمن طراحی شده و هدفی جز فریب و ظلم و ستم در حق مردم را ندارد، احتراز نمایند.
4- مردم سالاری دینی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. حضور هدفمند و باشکوه مردم در تمامی انتخابات‌ها با هر نتیجه فی نفسه بیعت مجدد مردم با نظام اسلامی و تقویت قدرت بازدارندگی آن است. مشارکت حداکثری ملت فهیم ولایتمدار در انتخابات، نمادی از وحدت ملی و رمز ماندگاری انقلاب و نظام اسلامی و البته موجب عصبانیت، کینه توزی و خشونت گرایی دشمنان خارجی و وابستگان و وادادگان داخلی آنهاست.
5- همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: «مردم باید به فکر شناخت اصلح باشند؛ چون امر کوچکی نیست. مسئله انتخابات، مسئله سپردن سرنوشت بخش عمده امکانات کشور به یک نفر و یک مجموعه است. سرنوشت مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی، روابط خارجی و مسائل گوناگون دیگر تا حدود زیادی به این قضیه وابسته است.» بنابراین عموم جریانات، تشکل‌ها و گروه‌های انقلابی و حزب اللهی که می‌خواهند در این زمینه به تلکیف دینی و سیاسی خود عمل کنند، بایستی به دنبال سازوکاری باشند که به مردم در شناخت نامزد اصلح در راستای تصدی این مسئولیت مهم و خطیر کمک نماید. در این زمینه جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن دعا و آرزوی موفقیت برای همه تشکل‌های انقلابی و کسانی که با نیت کمک به تشخیص اصلح فعالیت می‌کنند، با توکل به خدا و استمداد از حضرات معصومین علیهم السلام و الهام از منویات حضرت امام(ره) و با عنایت به شاخصه‌های مورد تأکید مقام معظم رهبری در انتخابات مختلف و با تمرکز راهبردی بر حل مسائل اساسی مردم و نظام در شرایط کنونی، به تکلیف و رسالت انقلابی خود در این زمینه عمل نموده و به امت آزاده و شهیدپرور عرضه می‌دارد که باید با بهره گیری از شاخص‌ها و موازین صریح و شفاف حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری به دنبال انتخاب نامزد اصلح رفته و ولایتمدارترین، مردمی ترین و انقلابی ترین گزینه را از بین گزینه‌های موجود 
برگزیند.
بدیهی است ویژگی‌هایی همچون تدین، انقلابی بودن، کارآمدی، استکبارستیزی، عدالت محوری، باور به توانمندی‌های داخلی، پاکدستی، صداقت، اخلاص، ساده‌زیستی، مردمی بودن و ارتباط با آحاد جامعه، توجه به توصیه نخبگان، قانون مداری، عقلانیت، شجاعت و قاطعیت در دفاع از حقوق ملت، پرکار بودن، برخورداری از روحیه جهادی و فسادستیزی، اهم شاخص‌های مورد نظر حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری برای اداره کشور می‌باشند که باید در انتخاب نامزد اصلح، آنها را لحاظ کرد.
6- با نزدیک شدن به ایام انتخابات، موضوع وحدت بر اساس شاخصه‌های گفتمان انقلاب اسلامی پررنگ‌تر از گذشته شده است.
تلاش‌های مجدانه نیروهای انقلابی و اصولگرا در زمینه وحدت گفتمانی و مبتنی بر اصول و ارزش‌ها، از ضروریات برهه کنونی بوده و کارآمدی و اثرگذاری این تلاش در صورتی که مبتنی بر آموزه‌های اصیل انقلاب اسلامی باشد بر همگان عیان خواهد شد.
در عین حال، اگر کسانی به دنبال سهم خواهی و تبدیل ساز و کار وحدت به فرآیندی به مثابه شرکت سهامی قدرت باشند، بیش از هرکسی تیشه به ریشه وحدت زده و این موضوع می‌تواند شرایط فراروی انتخابات برای جامعه انقلابی را مبهم و غبارآلود نماید.
7- از جمله تهدیداتی که اکنون متوجه فضای انتخابات در کشور شده است، حضور جریاناتی با التقاط گفتمانی است. برخی از آنها همانند گفتمان دولت فعلی است که این نوع تفکرشان موجب شده دولت به جای استفاده از توانایی‌های داخلی کشور جهت حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، با عمل به الگو‌های وارداتی و التقاطی، در جهت جلب رضایت کدخدا باشند و برخی دیگر هم به دنبال چند پاره نمودن جامعه و ایجاد تشتت و تفرقه در صفوف مردم هستند و ما هردوی این جریانات را همانند جریانات فتنه و انحراف، به مثابه دو لبه یک قیچی می‌دانیم.
عدم توجه به توصیه داهیانه رهبر معظم انقلاب به برخی کاندیداها و تحذیر آنان از ورود به فضای انتخاباتی در همین چارچوب قابل ارزیابی است؛ چرا که آنها با سیاسی کاری تلاش دارند افکار عمومی را دچار سردرگمی و التهاب و تفرقه نمایند. جبهه پایداری ضمن مخالفت صریح با اینگونه اقدامات، از این افراد می‌خواهد که تا دیر نشده توصیه رهبری انقلاب را نصب العین خود قرار داده و همچون ملت شریف و ولایتمدار ایران، با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری، خود را تحت خیمه ولایت قرار دهند که در غیر این صورت دچار خسران مبین در دنیا و آخرت خواهند شد.
8- به فضل الهی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در بیانیه‌های بعدی نتایج بررسی‌ها و پیشنهادات خود را در مورد نامزد اصلح به پیشگاه ملت شریف ایران تقدیم خواهد نمود تا ان‌شاءالله با تصمیمی بزرگ و رأیی انقلابی، تشکیل دولتی متعهد، مردمی، کارآمد، خدمتگزار و انقلابی را رقم زنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی