[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۱
  • دوره جدید

وزیر دادگستری: اقتدار ملی دستاورد انتخابات باشد ، روزنامه شیراز نوین

وزیر دادگستری با دعوت از کاندیداهای ریاست جمهوری و هوادارانشان برای رعایت اخلاق انتخاباتی، گفت: اقتدار ملی باید پدیده و دستاورد بزرگ انتخابات باشد. حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی امیدواری کرد فضای انتخابات فضایی سالم و با نشاط باشد.
وزیر دادگستری با تأکید بر اینکه قانون باید در انتخابات حاکم باشد، اظهار کرد: باید اخلاق را رعایت کنیم و به هم احترام بگذاریم؛ سعی کنیم نقاط مثبت همدیگر را بیان کنیم و کاری کنیم که فردای انتخابات بتوانیم با همدیگر زندگی و تو روی هم نگاه کنیم. وی اضافه کرد: فضای انتخابات باید طوری باشد که بعد از آن بتوانیم با هم کار و به مردم خدمت کنیم؛ چه بسا این روزها می‌رود و می‌آید اما در عین حال می‌تواند موفقیت، محبت، صمیمیت و انسجام اجتماعی دستاوردهای بزرگ آن باشد.
وزیر دادگستری با بیان اینکه اقتدار ملی می‌تواند پدیده بزرگ انتخابات ما باشد، خاطرنشان کرد: همچنین متأسفانه خلاف این هم می‌تواند باشد. پس باید تلاش کنیم آنچه که خیر و صلاح همه و همچنین رأی مردم هست، اتفاق بیفتد.
پورمحمدی با تأکید بر احترام به رأی مردم از کاندیداها و طرفدارانشان خواست تا مر قانون و آنچه که شایسته نظام و فرهنگ جامعه ایرانی است، رعایت کنند تا سبب یک گام به پیش باشد.
وی یادآور شد: در بسیاری از کشورها متأسفانه انتخابات توقف یا یک گام به عقب است و ما باید تلاش کنیم تا انتخاباتمان یک گام به جلو باشد.
انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس 29اردیبهشت در کشور برگزار می‌شود و ثبت نام از نامزدهای ریاست جمهوری از چهار روز قبل شروع شد و دیروز به پایان رسید. تا کنون بیش از هزار و 200تن با حضور در وزارت کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که 4تن از آنان زن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی