[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز تأکید کرد: لزوم تلاش برای تداوم وضعیت سفید شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه تلاش‌های مسئولان بخش‌های مختلف خصوصاً دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌ها و همراهی و همکاری خوب مردم شیراز موجب سفید شدن وضعیت کرونایی در این کلانشهر شده است، لزوم تلاش همه برای تداوم این وضعیت را یادآور شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۱۶ خرداد شیراز، گفت: شیراز اولین کلانشهری است که به دلیل مراعات ویژه مردم و تدابیر اجرایی شده توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌ها و مواردی که بعضاً شیراز در انجام آن پیش‌قدم بوده، بنا بر اعلام وزارت بهداشت، به وضعیت سفید رسیده است.
او با اشاره به اقامه نماز جمعه بعد از حدود سه ماه در این کلانشهر، بر لزوم تداوم اقدامات و تلاش‌ها و همراهی مردم با دستگاه‌های مسئول برای تداوم وضعیت سفید در شیراز تأکید و توصیه‌هایی را به نمازگزاران در خصوص رعایت چارچوب‌های بهداشتی در زمان حضور در مساجد و امامزادگان، ارائه داد.
آیت‌الله دژکام در خطبه دوم نماز جمعه شیراز به موضوع تحول‌خواهی در گام دوم انقلاب و تکالیفی که بر گردن همه افراد جامعه قرار دارد، پرداخت و این تحول‌خواهی را لازمه دستیابی به اهداف متعالی دانست.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه شیراز، با اشاره به اینکه انتقاد ارزشمند است و باید شنیده شود، گفت: اینکه مدام به نقد مسائل و طرح انتقاد بسنده کنیم که کاری از پیش‌ نمی‌رود؛ باید پیشنهادات خود را هم داشته باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با تصریح اینکه در گام دوم انقلاب باید از مرحله نقد و انتقاد عبور کرد، گفت: امروز کشور در مرحله‌ای قرار دارد که نگاه دنیا معطوف به ایران و حرکت‌های ایران است.
امام جمعه شیراز لزوم داشتن نقشه مهندسی فرهنگی برای استان فارس تأکید و خاطرنشان کرد: معمول اینست که تا از نقشه صحبت می‌شود، چند کارشناس را مشخص می‌کنند و آنها نیز نظرات خود را در موضوع ارائه می‌دهند، حال آنکه باید همه ورود کرده و نظرات خود را ارائه دهند و در اجرا هم مشارکت داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای تهیه نقشه مهندسی فرهنگی استان،‌ عموم اندیشمندان،‌ گروه‌های دانشگاهی، حوزوی و سیاسی باید همراهی لازم را داشته‌باشند، گفت: ما اعتقاد داریم که عموم اساتید و دانشجویان، متدین و مسلمان هستند، چرا حرفشان گفته نمی‌شود.
امام جمعه شیراز موضوع دوم را تهیه برش استانی از نقشه جامع علمی‌کشور دانست و با بیان اینکه این موضوع در دستور کار استانداری فارس قرار دارد، درخواست کرد تا مسئولان ارشد استان این موضوع را در گروه‌های مختلف علمی‌ به گفت و شنود بگذارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس تصریح کرد که اگر مسئولان نوشتند و تحلیل ارائه دادند، دیگر افراد و گروه‌هایی که مشارکت نداشتند احساس مسئولیت در اجرا نخواهند داشت، بنابراین همه باید به مشارکت گرفته شوند تا در مرحله اجرا هم شاهد همراهی همه باشیم.
امام جمعه شیراز تأکید کرد: به تمام گروه‌ها و افراد می‌گویم که اگر امروز در خصوص مسائل و موضوعات حرف نزنند و نظرات خود را ارائه ندهند، فردا هم حق ندارند که نسبت به نقشه مهندسی فرهنگی و نقشه جامع علمی‌استان، نقد کنند.
آیت‌الله دژکام یکی دیگر از مسائل اساسی استان فارس را توجه به توسعه اقتصادی و راهکارهای تحقق آن بیان و خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان با استانداری در این زمینه باید همکاری کنند.
امام جمعه شیراز گفت: متأسفانه در گذشته طرح‌هایی که یک میلیارد دلار پول وارد استان فارس می‌کرد، معطل ماند، لذا مدیران در سطوح ملی اگر باید مطالبه‌ای را مطرح کنند، در طرح آن محکم باشند، اگرنه کار انجام نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه  در فارس با اشاره به لزوم انسجام در مطالبات درون و بیرون مجلس شورای اسلامی‌در سطح ملی، خاطرنشان کرد: اگر موضوعی در مورد کاستی‌ها مطرح می‌شود به معنای آن نیست که کاری در گذشته انجام نشده است.
آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه باید رفتارهای ناپخته فرهنگی کنار گذاشته شده و به مرز پختگی برسیم، گفت: باید به گونه‌ای کار و حرکت کنیم که شهر، استان و کشور به عنوان یک الگوی حرکت پیش‌رو و ارزشمند انسانی، شناخته و معرفی شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی