[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

رئیس شورای اسلامی استان فارس: رشوه و توصیه، عمده تخلفات گزارش‌شده ازشوراها بوده است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی  رئیس شورای اسلامی استان فارس ضمن تشریح عملکرد چهارساله شوراهای شهر و روستا، به برخی تخلف‌های انجام‌شده اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر تخلفات شوراها در قالب رشوه، توصیه و بستن قرارداد با اقوام و خویشان بوده است.
به گزارش خبرنگار شیراز‌نوین، حسین نعمتی یادآور شد: تخلفاتی در شوراهای اسلامی آباده‌ و فسا صورت گرفته است که پرونده تخلف شورای اسلامی آباده در دادگاه در دست بررسی بوده، ضمن اینکه در شهر فسا نیز شهردار انتخاب‌شده و بیشتر مشکلات مربوط به مچ‌گیری بین شورا و شهردار بوده است.
رئیس شورای اسلامی استان فارس افزود: 20 هزار مصوبه شورای اسلامی استان و بررسی 13 هزار و 800 مصوبه از جمله اقدامات صورت گرفته در شورای اسلامی استان است که یکی از این مصوبات خوب‌، کاهش حق بیمه ساخت‌وساز تأمین اجتماعی بود که برای نمونه گاهی مبالغی از 12 میلیون تومان به یک‌میلیون کاهش پیداکرده و همین موجب رونق ساخت‌وساز شده و این مصوبه شورای اسلامی فارس در کل کشور اجرایی شد.
نعمتی گفت: از دیگر مصوبه‌های مفید شورای اسلامی فارس  می‌توان به مصوبات حذف حق فنی داروخانه‌ها، حذف مبلغ حق تراکنش بانک‌ها، رایگان شدن خرید بیمه خدمت سربازی افراد و... اشاره کرد.
او اضافه کرد: وقتی فردی به‌صورت رایگان خدمت می‌کند دلیلی ندارد که برای خرید بیمه خود پول پرداخت کند که به‌طور جد به دنبال این مسئله هستیم. رئیس شورای اسلامی استان فارس دعوت از سرمایه‌گذاران برای رونق نیروگاه سیکل ترکیبی و برق خورشیدی و تبدیل زباله به انرژی را از دیگر اقدامات شورا دانست و اظهار داشت: به دنبال تولید ثروت از زباله هستیم؛ چراکه با 300 تن زباله 180 شغل ایجاد می‌شود و باید از این ثروت استفاده بهینه را بُرد.
نعمتی، تولید بنزین، گازوئیل و برق از زباله را با مدیریت صحیح پسماندها امکان‌پذیر دانست و تصریح کرد: با این رویکرد به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هستیم که امیدواریم دولت نیز پای‌ کار بیاید.
او همچنین با تقدیر از همکاری مناسب میراث فرهنگی و گردشگری با شورای اسلامی استان یادآور شد: توسعه اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی، تهیه خوراک‌های محلی، پرداخت وام 50 میلیونی با سود 4 درصد به باغ‌های گردشگری و... برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، از جمله اقدامات خوب درزمینه گردشگری بوده که شورای استان پیگیری کرده است. رئیس شورای اسلامی استان فارس ادامه داد: در بحث گردشگری متأسفانه درآمد حاصل از مکان‌هایی مانند تخت جمشید آن‌طور که حق استان است، به منطقه اختصاص نمی یابد که این ظلمی است که بیشتر درآمد آن به مرکز رفته و به‌صورت جدی شورای استان این موضوع را پیگیری کرده تا درآمد مکان‌های گردشگری فارس در همین استان و منطقه مربوطه هزینه شود.
نعمتی با اشاره به درآمد یک میلیارد و 800 میلیون تومانی پارکینگ تخت جمشید اظهار داشت: چرا بیشتر این درآمدها باید راهی مرکز شود؟ و این مسئله به‌گونه‌ای است که در این مناطق مشکلاتی است که باید با این درآمد برطرف شود.
رئیس شورای اسلامی استان فارس در ادامه با اشاره به اقدامات شورای اسلامی استان فارس در زمینه آموزش، برپایی همایش، تشکیل جلسات متعدد، اعزام اعضای شورا به تهران، 400 مورد بازدید از شوراها و... اظهار داشت: تلاش شورای استان توانمندکردن اعضای شوراها بوده است. او پیگیری عملیات اجرایی جاده‌های استان به‌ویژه جاده اتصال شمال به جنوب فارس در مسیر لار به سعادت‌شهر را از دیگر اقدامات شورا دانست و تصریح کرد: با ایجاد جاده جدید در مسیر خاوران، خرامه، سروستان تا ارسنجان و پاسارگاد حدود 120 کیلومتر مسافت کاهش خواهد یافت که عملیات اجرایی آن در حال انجام است. رئیس شورای اسلامی استان فارس در پایان با بیان اینکه متأسفانه باوجود ذخایر عظیم و منابع بی‌شمار در کشور همچنان مشکل بیکاری و اشتغال داریم ، گفت:کلید حل مشکل، اقتصاد مقاومتی است که دولت و ملت باید آن را پیش ببرند. مطالبات مردم امروز مشخص است و رئیس‌جمهور آینده باید بدون سیاسی‌کاری به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی