[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

هشدار حمید سوریان: کشتی حمایت نشود سقوط می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

دارنده 7 طلای کشتی فرنگی جهان و المپیک با بیان اینکه کشتی نیازمند حمایت هر چه بیشتر مسئولان است، گفت: اگر به کشتی نگاه درستی نشود و حمایت‌های لازم از نظر مادی و معنوی انجام نگیرد، در چندسال آینده قطعاً دچار مشکل می‌شویم.
به گزارش ایسنا، حمید سوریان با بیان اینکه در حال حاضر ورزش ملی کشور از نظر آماری و جمعیت کشتی‌گیری وضعیت خوبی را سپری نمی‌کند، اظهار کرد: آمارهای موجود به ما نشان می‌دهد که جمعیت کشتی نسبت به دو دهه گذشته بسیار افت کرده و این موضوع بسیار نگران کننده است.
نایب رئیس فدراسیون کشتی، ادامه داد: اگر تدبیر و فکری برای وضعیت کشتی نکنیم، به دهه 60 شمسی بر می‌گردیم که کشتی افت شدیدی داشت و شاهد تک مدال‌هایی مانند عسکری محمدیان، حسن محبی و مجید ترکان بودیم.
دارنده 7 مدال‌ طلای جهان و المپیک افزود: مهم‌ترین اولویت فدراسیون حفظ وضعیت موجود و در ادامه، توسعه کشتی در کشور است که اینکار نیازمند یک بودجه مناسب و حمایت‌های‌سایر نهادها و سازمان‌ها است، البته نباید تمام نگاه‌ها به وزارت ورزش باشد چرا که وزارت ورزش جزئی از کل است و باید بسیار کلان تر به کشتی نگاه شود.
سوریان با تأکید بر اینکه مردم باید واقعیت‌ها را در مورد کشتی بدانند، اظهار کرد: تمام تلاش خود را در فدراسیون کشتی می‌کنیم که وضعیت موجود را بهتر کنیم اما اگر به کشتی نگاه درستی نشود و حمایت‌های لازم از نظر مادی و معنوی انجام نگیرد، در چندسال آینده قطعا دچار مشکل می‌شویم.
دارنده مدال‌های طلای المپیک و جهان در مورد سایر برنامه‌های‌فدراسیون کشتی تصریح کرد: اولویت اصلی ما اجرای عدالت و قانونمندی است تا حق کسی در کشتی ضایع نشود. به همین منظور به دنبال اجرای چرخه انتخابی تیم‌های‌ملی و در ادامه نیز قانونمند شدن سایر بخش‌های کشتی هستیم.
سوریان با تأکید بر اینکه باید به کسانی که حقشان است فرصت بدهیم تا بیایند و کار کنند گفت: در فدراسیون کشتی به کار تیمی‌اعتقاد داریم و مطمئنیم که اگر از مهره‌هایی که خوبند در جایی که باید استفاده کنیم، باری از روی دوش فدراسیون برداشته می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید طوری عمل کنیم که عدالت رعایت شود، همه چیز بر اساس قانون انجام شده و به صورت شخصی در موارد ورود نکنیم تا خیالمان از این بابت راحت باشد که نفرات بر اساس عدالت انتخاب می‌شوند. اگر حق به حق دار برسد و عدالت انجام شود، قطعاً خدا در بحث نتیجه هم کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی