[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

تازه های گردشگری- ارزیابی طرح ۱۰هکتاری منطقه نمونه گردشگری و دریاچه روستای مهارلو استان فارس ، روزنامه شیراز نوین

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس روز یکشنبه 27 فروردین 96 کارشناسان اعزامی طرح ضربتی ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال، از ظرفیت‌های موجود در روستای مهارلوی این استان بازدید کردند. کارشناسان اعزامی پس از ورود به روستای مهارلو از منطقه نمونه گردشگری  به مساحت 10هکتار بازدید و در جریان جزئیات طرح پیشنهادی سرمایه‌گذار قرار گرفتند.
سپس از محل چشمه آبگرم روستا، کوچه باغ‌ها، کاروانسرای شاه عباسی، بافت قدیم روستا، امامزاده بی‌بی شریفه خاتون و قبرستان تاریخی دیدن و پس آن در جلسه‌ای با حضور کارشناسان استان، رئیس شورا و دهیار روستا شرکت کردند. مقرر شد در خصوص فعال کردن جامعه محلی برای تأسیس واحدهای اقامتی بوم‌گردی، بازسازی کاروانسرای قدیمی و بهسازی چشمه آبگرم معدنی، پیگیری‌های لازم صورت پذیرد.
همچنین در راه بازگشت به شیراز، کارشناسان از دریاچه مهارلو در شمال شرقی روستا و در ۲۷کیلومتری جنوب شرقی شیراز که محل برقراری زیستگاه‌های جانوری (پرندگان مختلف) از جمله فلامینگو، مهم‌ترین گونه پرندگان، درناها، انواع غازها، مرغابی‌ها، آنقوت، آبچیلک‌ها و دسته‌ای از پرندگان شکاری که با آمدن پرندگان مهاجر در این محل یافت می‌شود دیدن کردند.
گفتنی است روستای مهارلو، یکی از روستاهای زیبای استان فارس و از توابع شهرستان سروستان است. روستای زیبای مهارلو در گذشته به دشت گل معروف بوده و با استقرار در دامنه‌های زاگرس جنوبی و همجواری با دریاچه زیبای مهارلو، هر ساله گردشگران زیادی  را به سوی خود جلب می‌کند. از جاذبه‌های این روستا می‌توان به دریاچه مهارلو، پارک ۲۵۰هکتاری در حال احداث در محل گردنه گلچهره، امام‌زاده خدیجه بانو، بقعه متبرکه بی‌بی شریفه خاتون و کارونسرای شاه عباسی اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی