[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

پرونده فرزند ابتکار فساد مالی نیست، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده فرزند ابتکار گفت: پرونده تشکیل شده دعوای شخصی بوده و فساد مالی نیست.
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا صحت دارد فقط دو صفحه از رأی پرونده بابک زنجانی به او ابلاغ شده است، گفت: از حکم پرونده که چقدر و چگونه بوده خبر ندارم، معمولاً رأی زیاد نیست و گردش کار پرونده طولانی است. 
وی گفت: از رأی پرونده وکیل و متهم مطلع شدند و ابلاغ شده است. گاهی اوقات رأی طولانی است که معمولاً آن را می‌خوانند و یادداشت برمی دارند.
سخنگوی قوه قضائیه درباره برگرداندن وجوه در این پرونده، گفت: پیوسته تلاش شده و می‌شود که باقی وجهی که مانده برگردد. آنها مدام در این زمینه نشست داشته و دارند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره پرونده یکی از بستگان رئیس‌جمهور و پرونده بانک ملت و اینکه برخی می‌خواهند این موضوع را فساد انتخاباتی جلوه دهند، گفت: اسم نبرید؛ زیرا اسم که می‌برید ما را در معذوریت قانونی قرار می‌دهید.
محسنی‌اژه‌ای خاطرنشان کرد: مهم این است که ما با فساد مبارزه می‌کنیم و برخورد قوه قضائیه بدون تبعیض است. تا اتهامی متوجه کسی نباشد، نمی‌توانیم او را تعقیب کنیم و هر وقت مستند و مدرکی پیدا کردیم، می‌توانیم اقدام کنیم.
وی تأکید کرد که نباید برخورد جناحی و سیاسی در مبارزه با فساد داشته باشیم. هیچ کس از فرد متخلف دفاع نمی‌کند و شاید این فرد از بستگان من و شما و دیگری باشد. مهم این است که اگر تخلفی شد و جرمی بود و ثابت شد، با او برخورد شود.
وی در خصوص فرد ذکرشده گفت: در برخی رسانه‌ها مسائلی مطرح شده که خلاف قانون است و اگر این فرد شکایت کند، انتشاردهنده و گوینده تحت تعقیب قرار می‌گیرد. 
معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده فرزند ابتکار گفت: مسئله یک چک بود و شاکی خصوصی داشته است. شنیدم اعاده دادرسی خواستند و تعقیب می‌شود.
وی افزود: پرونده تشکیل شده دعوای شخصی بوده و فساد مالی نیست و از ناحیه بیت المال نیست. خواهشاً مسائل حقوقی را با سیاسی خلط نکنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی