[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن نی‌ریز: روستا‌ها پشتوانه فرهنگی‌اقتصادی تمدن‌ها هستند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن نی‌ریز:
روستا‌ها پشتوانه فرهنگی‌اقتصادی تمدن‌ها هستند 

مهندس علی اکبر مبین مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز به همراه جمعی از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان نی ریز با حجت الاسلام والمسلمین جنگجو رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز به مناسبت سالگرد تأسیس اداره تبلیغات اسلامی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس مبین در این دیدار روستاهای شهرستان نی ریز را شاخصی برای جلوه فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی به صورت توأمان دانست و گفت: توسعه فعالیت‌های عمرانی از سوی بنیاد مسکن، ما را از کار فرهنگی و تبلیغی در روستاها غافل نکرده است. بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان نی ریز و درهمه مجتمع‌های مسکونی احداثی شهری در این شهرستان فعالیت‌های فرهنگی را سر لوحه قرار داده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز اضافه کرد: هر واحد شهری یا روستایی برای بقا و ماندگاری خود نیاز به توجه به تمام ابعاد وجودی انسانهایی دارد که در آن زیست می‌کنند. این ابعاد شامل نیازها مادی و معنوی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است.
وی اضافه کرد: روستاها به عنوان مبدأ اولیه زندگی اجتماعی هنوز هم با وجود هجوم سهمگین شهرسازی و شهرنشینی پشتوانه اقتصادی و فرهنگی بسیاری از داشته‌ها و باورهای انسانی و مهد اصالت‌های کهن هستند؛ به‌گونه ای که هرگاه مهاجرت از روستاها بی رویه و نابسامان می‌شود سامان و نظم را از زندگی شهرها و شهرنشینان نیز دور کرده و حاشیه نشیان آسیب پذیر را با ده‌ها معضل و آسیب راهی شهرها می‌کند.
مهندس مبین افزود: توجه به روستاها به عنوان یک ضرورت نباید منحصر به ایجاد امکانات اولیه زندگی، زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال شود؛ بلکه توجه به نیازهای فرهنگی و هنری و برآورده کردن آنها نیز جزئی از ضروریات ایجاد تعلق به محیط روستایی و موجب ماندگاری جمعیت در روستاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی