[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

آیت الله ایمانی در روز ارتش: ارتش ایران پاسخگوی همه گزینه‌هاست، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری آئین گرامی‌داشت روز ارتش در استان فارس با رژه نیروهای مستقر در این استان دیروز در بلوار زرهی شیراز مقابل پادگان زرهی ارتش برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، آئین گرامی‌داشت روز ارتش در استان فارس با رژه نیروهای مستقر در این استان روز گذشته در میدان برگزار شد. 
امیر وجیه الله جمشیدی، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم اظهار داشت: نامگذاری روز ارتش به‌واسطه دوراندیشی بنیانگذار انقلاب اسلامی است که این مهم سبب شده در این روز اقتدار ارتش و نیروی مسلح به‌نمایش گذاشته شود. 
وی با بیان اینکه امروز ارتش ایران با به‌روز کردن تجهیزات و نیروهای نظامی خود توانسته در تمامی ماموریت‌ها توانایی خود را به نمایش بگذارد، تصریح کرد: امروز سبک جدیدی از مدیریت در ارتش جمهوری اسلامی اعمال می‌شود که در دنیا منحصربه فرد است و فراتر از تمام مکاتب مدیریتی قرار دارد‌. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس در این مراسم گفت: آمادگی امروز ملت ایران برای دفاع از آرمان‌ها و مقابله با دشمنان در ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مردمی نظام جمهوری اسلامی در هیچ دوره‌ای در تاریخ وجود نداشته است. 
آیت‌الله اسدالله ایمانی افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی مدافع آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی در تاریخ بشریت است بنابراین باید افرادی مانند شهید صیاد شیرازی به عنوان الگو در ارتش و جامعه پرورش یابند تا انقلاب اسلامی ماندگار شود‌. 
وی بیان کرد: نیروهای جان برکف ارتش در دوران دفاع مقدس فعالیت هایی را انجام دادند که هیچگاه فراموش نخواهد شد و این تلاش‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی و تا به امروز همچنان ادامه دارد. امام جمعه شیراز با اشاره به روز 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: نامگذاری این روز بیانگر هوشیاری و بیداری امام راحل برای حفاظت و مقابله با دشمنان انقلاب است‌. وی با اشاره به اینکه در هیچ جامعه‌ای نمی‌توان مسئله دفاع را نادیده گرفت، گفت: برخی افراد در جایگاه علم، دانش و تخصص، مسئله دفاع را برای شرایط خاص مطرح می‌کنند در حالی که دفاع موضوعی همگانی است‌. 
آیت‌الله ایمانی اظهارداشت: امروز دفاع به عنوان یک وظیفه و مسئولیت برای تک تک افراد جامعه است که این مهم باید در دستور کار قرار گیرد و با تمام امکانات این آمادگی را باید تقویت کرد و گسترش داد‌. محمدعلی افشانی، استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: روز ارتش یادآور رشادت فداکاری‌های رزمندگان جمهوری اسلامی است که توانستند در جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان ایستادگی کنند. وی با بیان اینکه تقویت و حمایت ارتش جمهوری اسلامی ایران وظیفه تمامی مسئولان امر است افزود: مسئولان استان وظیفه دارند از این ماموریت مهم دفاع کنند. استاندار فارس اضافه کرد: اکنون در منطقه متلاطم و آشوب‌خیز خاورمیانه در کمال امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم که این آرامش حاصل از خود گذشتگی و ایثار و زحمات شهیدان، جانبازان و ایثارگران است که نقش آنان کمتر از شهیدان نیستند و چند دهه است با درد و رنج زندگی می‌کنند تا دیگران در آرامش باشند. 
افشانی گفت: واحدهای ارتش در استان فارس مانند تیپ 55 هوابرد، تیپ 37 زرهی، مرکز پیاده و مرکز آموزش‌های نظامی نیز نقش بارزی در دوران دفاع مقدس داشته اند و تمام کسانی که در عملیات‌های آزادسازی کشورمان بوده اند خوب می‌دانند هر جا این واحدها حضور داشتند انتظار فتح و ظفر قطعی بود و همه مطمئن بودند آنجا که دلاورمردان چترباز و هوابرد حضور دارند حتماً پیروزی حاصل می‌شود. وی اضافه کرد: ما هرگز متجاوز نیستیم و صلح را می‌پذیریم اما زندگی شرافتمندانه همراه با عزت و استقلال را با هیچ چیز عوض نمی کنیم و همواره خواهان صلحی هستیم که در آن آزاد و سربلند زندگی کنیم. 
استاندار فارس تصریح کرد: اتحاد بین نیروهای مسلح با هم و نیروهای مسلح با مردم با توجه به شرایط کنونی یک ضرورت است و امروز کشور ما اینچنین است. 
در این آیین، یگان‌های پیاده و موتوری نمونه ارتش و دیگر نیروهای مسلح استان فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی