[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

معجزه نبات برای تسکین درد، روزنامه شیراز نوین

الودکتر/ نبات در مقایسه با انواع آب‌نبات‌ها خاصیت ملین و ضد نفخ بالایی داشته و ماده اولیه آن با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است.
خواص درمانی نبات
نبات بسیار مقوی، نشاط آور، ضد نفخ، ملین و مدر است.
نباتی که از نیشکر تهیه شده، از دیر هضم شدن غذا جلوگیری می‌کند.
نبات زعفرانی تسکین درد معده و دردهای ناشی از انقباض ماهیچه هاست.
در گذشته برای افرادی که به علت کهولت سن دچار کم حواسی می‌شدند، چای نبات و آب جوش نبات داغ توصیه می‌شده است.
برای درمان تنگی نفس، تپش قلب و کرم‌های کدو یا کرمک در انتهای روده بزرگ نیز شکل‌های متفاوت مصرف نبات توصیه می‌شود.
نبات داغ در تسکین درد پشت،کمر، ناحیه شکم و پا درد بسیار مؤثر است.
از آنجا که از نشانه‌های بلغم، نقرس، فلج شدن قسمتی از بدن، پیسی، لقوه و رعشه است، مصرف مرتب نبات، چای نبات، آب جوش نبات و نبات داغ جهت رفع بلغم پیشنهاد می‌شود.
کسانی که تکرر ادرار دارند یا مثانه آن‌ها ضعیف شده و اصطلاحاً به ضعف مثانه دچار شده اند، در روز مقداری نبات در دهان خود قرار داده و کم کم آب نبات را فرو برند. این روش در طب سنتی بسیار تأکید شده است.
ماده اولیه نبات با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است، به همین دلیل خاصیت ملین و ضدنفخ بالایی دارد.
سایر خواص نبات
نبات در مقایسه با انواع آب‌نبات‌ها خاصیت ملین و ضد نفخ بالایی داشته و ماده اولیه آن با قند و شکر یکسان و از نوع ساکاروز است. نبات در مقایسه با قند نیز طبع گرم تری دارد و اگر آن را بسوزانید تبدیل به یک ماده قهوه ای مایل به سیاه با مزه ای تلخ می‌شود، که به دلیل قابض بودن برای درمان اسهال بسیار نافع است. نبات به واسطه دارا بودن مقدارزیادی ساکارز خیلی سریع جذب بدن شده به خاطر تقویت عضلات باعث افزایش سوخت و ساز چربی‌ها و مواد پروتئینی در بدن می‌شود و چنانچه یک تکه کوچک از آن در دهان گذاشته و به مرور مکیده شود سرفه را قطع و خشونت صوت و سینه و درد آن را بر طرف می‌کند. در مجموع نبات طبق تحقیقاتی که تا به حال انجام شده بسیار مقوی، نشاط آور، ضد نفخ، ملین و مدّر می‌باشد. علاوه بر این از گذشته‌های خیلی دور در درمان دل درد نیز چای نبات تجویز بسیار مؤثری داشته است. نبات زعفرانی جهت رفع خستگی‌های مفرط جسمی و فکری ناشی از کار و فعالیت جنسی زیاد بسیار مؤثر بوده و هنگامی که چای نبات ، قهوه شیرین شده با نبات، شیر نبات یا هر نوع نوشیدنی گرم دیگر میل شود آرامش و نشاط را برای شما به ارمغان می‌آورد. از فواید نبات رفع خواب آلودگی به‌خصوص هنگام رانندگی می‌باشد. لذا به رانندگان محترم توصیه می‌شود هنگام رانندگی حتماً از چای نبات استفاده کنند. استفاده از یک ترکیب ساده چای نبات برای رفع خستگی و خواب آلودگی بسیار مؤثر بوده و احتمال تصادفاتی که به جهت خواب آلودگی و خستگی رخ می‌دهند را کاهش می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی