[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

شیرینی تارتلت لیمویی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم
تخم‌مرغ: 2عدد
شکر: 1/3لیوان
کره: 5قاشق غذاخوری
آرد: 1 و 1/3لیوان
جوش شیرین: 1/2قاشق چای‌خوری
خامه ترش یا ماست: 1قاشق غذاخوری
 
مواد لازم برای کرم لیمویی
تخم‌مرغ: 3عدد
شکر: 1/3لیوان
پوست لیمو رنده شده: 1قاشق چای‌خوری
کره: 6قاشق غذاخوری
آبلیمو تازه: 1/2لیوان
نمک: 1/8قاشق چای‌خوری

طرز تهیه کرم لیمویی
تخم‌مرغ‌ها، شکر، پوست لیموی رنده شده و نمک را داخل کاسه‌ای بریزید و بزنید تا یکدست شود. سپس تکه‌های کره و آبلیموی تازه را اضافه و مخلوط کنید.
مواد را داخل قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. مدام هم بزنید تا کره آب شده و کرم غلیظ شود. سپس از روی حرارت بردارید و از یک صافی عبور دهید. کرم را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود (این کرم را می‌توانید تا 1هفته در یخچال نگهداری کنید).

طرز تهیه شیرینی تارتلت
فر را با دمای 180درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. 2عدد تخم‌مرغ و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و بزنید تا کرم رنگ و یکدست شود (اگر تخم‌مرغ درشت باشد 1عدد کافی است).
کره را اضافه کنید و حدود 5دقیقه با دور تند همزن بزنید تا حالتی خامه‌ای پیدا کند. جوش شیرین و خامه ترش یا ماست را مخلوط و به مایه شیرینی اضافه کنید. پس از اینکه تمام مواد مخلوط شدند، آرد را اضافه و مخلوط کنید. مواد را با ملایمت ورز دهید تا خمیر لطیفی به دست بیاید.
داخل قالب کاپ کیک را چرب کنید. تکه‌هایی به اندازه گردو از خمیر بردارید. خمیر را داخل قالب پهن کنید و با فشار انگشت داخل خمیر را گود کنید (با این مقدار خمیر می‌توانید 36 شیرینی تهیه کنید. اگر قالب کافی در دسترس ندارید، می‌توانید شیرینی‌ها را در چند مرحله آماده کنید و تا نوبت بعدی، خمیر را داخل کیسه فریزر و در یخچال نگهداری کنید).
قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده‌اید، به مدت 10دقیقه قرار دهید و پس از اینکه لبه شیرینی‌ها طلایی شد، از فر خارج کنید و روی توری برگردانید. صبر کنید تا شیرینی‌ها خوب سرد شوند. سپس داخل آنها را با کرم لیمویی پر کنید و روی آن را با تکه‌های میوه، خامه فرم گرفته و… تزیین و سرو کنید.
 
نکته
نیم ساعت پیش از شروع به کار، کره و تخم‌مرغ‌ها را از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند. دقت کنید که آب لیمو تازه باشد، به دلیل اینکه آبلیموهای بازاری کمی تلخ مزه هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی