[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

اصلاح ساختار بودجه اولویت مجلس باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس تأکید دارد که اصلاح ساختار بودجه یکی از مهم‌ترین مسائل کشور محسوب می‌شود که تأمین عدالت در بخش‌های مختلف را امکانپذیر خواهد کرد و می‌تواند به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار مجلس یازدهم قرار گیرد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هدف نهایی نمایندگان استان توسعه عدالت محور فارس است، خاطرنشان کرد که آنچه در ایران به عنوان یک معضل مطرح شده، ساختار بودجه است و اصلاح آن می‌تواند تحقق عدالت را تسهیل کند. به گزارش ایسنا به نقل از نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام گفت: اول باید ملاکی برای عدالت تعریف کنیم و طبق آن جلو برویم. یکی از راه‌های حل این مسئله که بسیاری از مشکلات امنیتی و اختلافات بین حوزه‌های‌مختلف را از بین می‌برد، تقسیم و توزیع بودجه متناسب با جمعیت است. اینکه سهم هر فرد از جمعیت 80 میلیونی، دیده شود. او با بیان اینکه چنین کاری اصلا ساده نیست اما با توجه به تقسیم بودجه به اعتبارات ملی و استانی، امکان تحقق آن وجود دارد، گفت: مجلس قبل برای اصلاح ساختار بودجه قول‌هایی داد اما توفیقی حاصل نشد. امام جمعه شیراز با تأکید براینکه تأمین عدالت به عنوان یکی از مسائل مهم امروز جامعه، منتظر اقدام مجلس است، گفت: این موضوع مطالعه و بررسی نیاز دارد و باید نمایندگان وقت بگذارند تا کلیات این قضیه اصلاح شود. به شرطی که رأی نمایندگان برخواسته از بینش و دانش دقیق و صحیح باشد.
آیت‌الله دژکام در ادامه با بیان اینکه معمولاً عموم نماینده‌ها در دوره‌های‌قبل برای مسائل ملی در رأی دادن به بقیه نگاه به بقیه می‌کردند، گفت: متأسفانه دغدغه برخی از نمایندگان در گذشته این بوده که مثلاً برای منطقه خود یک گام کوچک اجرایی بردارند و نگاه کلان استانی و ملی نداشته باشند و این تنزل از مسئله اصلی به مسئله فرعی است. او از نمایندگان فارس درخواست کرد که نگاهشان علاوه بر مسائل شهری، به مسائل کلان و راهبردی کشور هم باشد و برای حل مسائل کشور وقت بگذارند و گفت: در موضوع عدالت بحث آمایش سرزمین مطرح است، مبحثی که باز در مجلس قبل مورد عنایت نبود.
آیت‌الله دژکام در ادامه لازمه پیشرفت کشور را توجه به برنامه چشم‌انداز توسعه دانست که در این مجلس و متناسب با گام دوم انقلاب می‌تواند تغییر کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی