[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

حدود ۹ درصد از منابع بانکی کشور در اختیار فارس است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت برنامه و برنامه‌ریزی فارس گفت: اگر استان تهران به علت مرکزیت از بررسی خارج شود فارس دارای ٩ درصد منابع بانکی کشور به میزان ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش ایسنا حسن نوروزی در شورای اقتصاد مقاومتی فارس که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، درآمد مصوب این استان را سه هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان ذکر کرد که بالغ بر ٩٣ درصد از این درآمدها محقق شده است.
او ادامه داد: امسال درآمدهای استان فارس افزایش یافته و به چهار هزار میلیارد تومان رسیده است. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس همچنین با اشاره به عدد ۵۰ درصدی نسبت مصارف به منابع استان، ابراز امیدواری کرد که منابع استان به فارس بازگردد. 
نوروزی با بیان اینکه سهم فارس طی سال‌های ٩٠ تا ٩۵ در تولید ناخالص ملی ۴.۷ درصد بوده و این استان پنجمین استان کشور در حوزه اقتصاد بوده است، گفت: میزان تولید ناخالص استان فارس سالانه بالغ بر ١٣ میلیارد تومان بوده که از میانگین کشوری که ١۶ میلیارد تومان بوده، کمتر است.  او تأکید کرد: ٨.٢  درصد از تولیدات کشور در فارس است و این استان دارای مزیت ضمنی در حوزه کشاورزی است و توانسته جایگاه خوبی در کشور کسب کند. نوروزی همچنین به میزان صادرات استان فارس اشاره و تأکید کرد: سهم سه درصدی صادرات کشور مربوط به  فارس بوده و اگر سهم منابع نفتی از این میزان کاهش یابد استان فارس در حوزه صادرات دارای سهم چهار درصدی صادرات در کشور خواهد بود.  او همچنین یادآور شد: خطوط ریلی در استان فارس دارای مشکلاتی است و اگر ارتباط خطوط ریلی با صنایع تولیدی برقرار شود، میزان هزینه‌های تحمیل شده به شرکت‌های تولیدی کاهش چشم‌گیری خواهد یافت. به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، این استان در حوزه‌های مختلفی دارای مزیت است و از جمله این مزیت‌ها می‌توان به قطب پزشکی، قطب کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی