[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

خدمات‌ ورزشی براساس پروتکل‌های بهداشتی ارائه می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 قائم‌مقام  هیئت ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه نیاز ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان به استفاده از امکانات و تجهیزات سالن تخصصی استاد حسین اعظمی برای تداوم قهرمانی بسیار ضروری است، گفت:  هیئت ژیمناستیک فارس در چارچوب قوانین وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، ستاد  مبارزه با کرونا و فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران تمامی همت خود را برای ارائه خدمات مطلوب به قهرمانان و ورزشکاران در مسیر قهرمانی به کار بسته و براساس ضوابط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه از هیچ کمکی فروگذار نمی‌کند. 
به گزارش روابط عمومی  هیئت ژیمناستیک استان فارس، سید علیرضا دیهیمی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های ورزشی را در تمامی رشته‌ها و سطوح به حالت تعلیق در آورد، عنوان کرد: قریب به ۶ ماه گذشته دشواری‌های بسیاری به خانواده ورزش کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا وارد‌ آمد که با توجه به وضعیت بیماری و شدت آن، اجتناب‌ناپذیر بوده است. 
وی بیان داشت:  هیئت ژیمناستیک فارس و  هیئت‌های‌شهرستان براساس تمامی پروتکل‌ها و دستور‌العمل‌های اعلامی و برای حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان، داوران و... براساس دستور ستاد مبارزه با کرونای کشور و استان و نیز دستور وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان، در بازه‌های مختلف اقدام به تعطیلی سالن‌ها کرد؛ اما با بهبود اوضاع از ورزشکاران دعوت کرد تا درصورت تمایل و نیاز به زیرساخت‌های ورزشی در مجموعه‌ سالن‌های این  هیئت حضور یابند. 
دیهیمی افزود: در این راستا، ابتدا مقرر شد تالار ژیمناستیک استاد حسین اعظمی از اول اسفند ماه 98 به مدت دو هفته تعطیل شود و پس از آن، سالن بازگشایی و ورزشکاران و مربیان به تمرینات بپردازند؛ اما متأسفانه این تعطیلی به درازایی چند ماهه انجامید و تا نیمه خردادماه سال جاری ادامه یافت. 
قائم مقام هیئت ژیمناستیک استان فارس با بیان اینکه آماده‌سازی و تعمیرات این سالن در بازه یادشده به همت هیئت ژیمناستیک شیراز در دستور کار  قرار دارد، بیان داشت: پس از اعلام امکان بازگشایی سالن، ورزشکاران، مربیان پیشکسوت و جوان با یکدلی و دلسوزی در اقدامی خودجوش در چندین روز اقدام به آماده‌سازی سالن، شستشو و ضدعفونی کردن وسایل کردند و ضروری است که در این مقال از آن‌ها به دلیل حس همدلی قدردانی کنیم.
دیهیمی با اشاره به اینکه همکاری با ورزشکاران و رفع نیاز‌های آنان طبق ضوابط و مقررات همواره در دستور کار این  هیئت بوده است، اظهار کرد: در نیمه دوم خردادماه سالن استاد اعظمی با کسب مجوزهای قانونی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شد و ورزشکاران خصوصاً قهرمانان در زمان‌های محدود و مشخص در این سالن حضور یافتند، این محدودیت بنا بر دستورالعمل‌های اعلامی و برای حفظ سلامت ورزشکاران و دست اندر‌کاران ورزش اعمال شد. 
وی با بیان اینکه نیاز ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان به استفاده از امکانات این سالن ورزشی، برای تداوم قهرمانی بسیار ضروری است، گفت: این ورزشکاران براساس برنامه‌ای مشخص با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی زیر نظر مربیان مجرب و توانمند، فعالیت می‌کنند و با توجه به حساس بودن تمرین‌ها و نیاز به رعایت قوانین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ژیمناستیک به فعالیت می‌پردازند. 
قائم مقام هیئت ژیمناستیک استان فارس تأکید کرد: در این راستا هیچ برنامه‌ای خارج از چارچوب مقررات برگزار نمی‌شود تا ورزشکاران بتوانند با آرامش خاطر و به نحو مطلوب از امکانات بهره گیرند و مسیر قهرمانی را همچون گذشته هموار سازند و نهایت همکاری با ورزشکاران صورت گرفته است که همگی تنها در چارچوب مقررات می‌گنجد و هیچ اقدام فراقانونی صورت نمی‌گیرد. 
وی در ادامه از ورزشکاران و دوستداران ژیمناستیک به دلیل همراهی‌ها و رعایت نکات اعلامی تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد با عبور از این بحران جهانی و دشوار، با امید به خداوند متعال باری دیگر بتوان چراغ تمامی فعالیت‌های ورزش ژیمناستیک را روشن کرد و خواسته‌های ورزشکاران را بدون محدودیت برآورده ساخت. 
رئیس هیئت ژیمناستیک شیراز نیز عنوان کرد: تمرین‌ها در سالن استاد اعظمی به‌صورتی هدفمند صورت می‌گیرد و تا حد امکان خطرات شیوع بیماری و همه‌گیری با ضدعفونی مداوم و نظارت بر برنامه‌ها کاهش یافته است.  محمد ارمی با بیان اینکه سالن تخصصی مرحوم حسین اعظمی در فارس یگانه است، افزود: این سالن برای ورزشکاران سراسر فارس به دلیل برخورداری از امکانات اهمیتی ویژه دارد و مهم است که با رعایت اصول و دستورات ابلاغی بتوانیم حضور آنان را در این مجموعه با حفظ سلامت ورزشکاران تداوم بخشیم.
وی افزود: هم‌اکنون هم بانوان و هم آقایان در روز‌ها و ساعات مشخص و براساس قوانین بهداشتی سختگیرانه تمرین‌های حرفه‌ای خود را انجام می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی