[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۴
  • دوره جدید

رئیس پلیس یگان حفاظت میراث فرهنگی: دستگیری ۱۷۵۸سارق میراث فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

مهر: رئیس پلیس یگان حفاظت میراث فرهنگی ناجا، از شناسایی و دستگیری هزار و ۷۵۸سارق میراث فرهنگی در ۹ماهه امسال خبر داد.
سردار امیر رحمت‌اللهی در نشست تخصصی فرماندهان، معاونان و مدیران یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی کشور، افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری، میراث فرهنگی هویت ملی ما است.
وی گفت: سه موضوع برای این نشست در نظر گرفته شده است: اول استفاده از وسایل الکترونیکی، دوم نقش پذیری مردم و سوم، بررسی نقش یگان حفاظت در ایجاد امنیت در محیط‌های باستانی است.
سردار رحمت‌اللهی ادامه داد: بیش از ۳۲هزار آثار ثبتی داریم که ۲۰هزار اثر ثبتی غیرمنقول است. ۳۱واحد استانی با اطلاق یگان حفاظت در استان‌ها فعال هستند و ۲۵۳پایگاه حفاظتی در کشور وجود دارد که در قالب ۲۱۱۹پرسنل و ۶۶۲پرسنل اداری فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.
رئیس پلیس یگان حفاظت میراث فرهنگی ناجا ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه سازمان، حفظ و نگهداری است و وظیفه یگان حفاظت هم نگهداری از اموال منقول است. اگر یگان حفاظت اهداف خود را درست انجام بدهند، قطعاً همه فعالیت‌های سازمان هم محقق می‌شود.
سردار رحمت‌اللهی افزود: برجسته‌ترین بخش مأموریت ما جنبه حفاظتی دارد و تعمیم و حفظ نظم و امنیت نمایشگاه‌ها در همه بخش‌ها دنبال می‌شود.
وی، به جنبه امنیتی فعالیت‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه قانون‌گذار جرایمی را که در حوزه میراث فرهنگی انجام می‌شود در مصادیق جرایم علیه امنیت ملی در نظر گرفته است و حتی شروع به جرم هم در مصادیق جرم در نظر گرفته می‌شود.
سردار رحمت‌اللهی ادامه داد: سالانه میلیون‌ها نفر از میراث فرهنگی کشور بازدید می‌کنند و بالطبع، ایجاد امنیت محیط‌های فرهنگی و افرادی که از این اماکن بازدید می‌کنند، بسیار مهم است.
وی با اشاره به عملکرد ۱۰ماهه گذشته یگان حفاظت میراث فرهنگی ناجا گفت: در بخش سازماندهی، امکانی انجام شد و آمایش سرزمینی پرسنل وظیفه نهایی شد که صرفه‌جویی سه میلیارد تومانی را برای سازمان در بر خواهد داشت. همچنین در طول ۱۰ماه گذشته، برخی از مدیران ارشد سازمان با توجه به توانایی‌هایی که دارند جذب سازمان شده‌اند تا از توانایی‌های آنها بیشتر استفاده شود. دو عنوان مراقب آثار تاریخی و کارشناس آثار تاریخی نیز برای پرسنل یگان حفاظت تعریف شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی