[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

عزیمت زوار به عراق در ایام ماه صفر امکان‌پذیر نیست، روزنامه شیراز نوین

براساس اطلاعیه شماره (۱) ستاد مرکزی اربعین حسینی در سال جاری با وجود آماده‌سازی تمام زیرساخت‌ها و اتخاذ تمهیدات برای برگزاری یک حماسه باشکوه دیگر در ایام اربعین حسینی (ع)، به دلیل شیوع بیماری کرونا در عراق و اعلام عدم‌پذیرش زائرین دیگر کشورها برای انجام مراسم راهپیمائی اربعین، تصمیمات ستاد ملی مدیریت مبارزه با بیماری کرونا دراین خصوص لازم الاجراست.
به گزارش ایسنا،  متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر  است:
(اطلاعیه شماره ۱)
بسم الله الرحمن الرحیم
ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة
حماسه اربعین یک پدیده فوق‌العاده‌ای است که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به این چنین حماسه‌ای دارد بوجود آمده است. 
( مقام معظم رهبری- مدظله العالی)
به اطلاع مردم شریف و دین‌مدار و عاشقان خط سرخ شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) می‌رساند در سال جاری علی‌رغم آماده‌سازی تمام زیرساخت‌ها و اتخاذ تمهیدات برای برگزاری یک حماسه باشکوه دیگر در ایام اربعین حسینی‌(ع) اما به دلیل شیوع بیماری کرونا در عراق و اعلام عدم پذیرش زائرین دیگر کشورها برای انجام مراسم راهپیمائی اربعین و اعمال سیاست‌های قرنطینه‌ای در آن کشور همچنین تصمیم ستاد ملی مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در کشور مبنی بر اعمال سیاست‌ها و شیوه نامه‌های‌پزشکی، بهداشتی ماه محرم که به نحواحسن توسط مردم عزادار و فهیم کشور اجرا گردید فلذا بدینوسیله اعلام می‌گردد:
۱. هر گونه عزیمت زوار به کشور عراق در ایام ماه صفر سال‌جاری امکان‌پذیر نبوده و مرزهای کشور برای تردد زوار مسدود‌می‌باشد.
۲. برگزاری هرگونه راهپیمائی و پیاده‌روی گروهی و کاروانی تحت هر عنوان به سمت مرزهای غربی ممنوع و بر خلاف شیوه نامه‌های‌بهداشتی ستاد ملی کرونا می‌باشد.
۳. ازعزادارن عزیز درخواست می‌شود به شایعات و مطالب طرح شده در فضای مجازی و سایت‌های‌غیر معتبر توجه نکرده و صرفاً اطلاعیه‌های‌صادره ازسوی ستاد مرکزی اربعین وستاد ملی مدیریت مبارزه با کرونا را ملاک عمل قرار دهند.
۴. برنامه‌های‌جایگزین مراسم راهپیمائی اربعین سال جاری با هدف زنده نگه داشتن فضای ارزشی اربعین متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی