[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

دارندگان سهام عدالت شتاب زده رفتار نکنند ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس و عضوهیئت مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشورگفت : مردم در فروش عجولانه و هیجانی سهام عدالت قطعاً ضرر می‌کنند. وی تأکید کرد: مردم در سامانه سجام  ثبت‌نام کنند. افشین انصاری با تأکید براینکه برای به نتیجه رساندن سهام عدالت در فارس، خون‌دل‌ها خورده‌ایم از مردم خواست از رفتار شتاب آلود خودداری کنند. 
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس ضمن تأکید بر ثبت‌نام در سامانه سجام برای تمام سهامدارانی که روش غیر‌مستقیم سهامداری را انتخاب نموده‌اند، گفت: مردم الان برای فروش سهام عدالت هیچ عجله‌ای نکنند، زیرا قطع به یقین ضرر خواهند کرد.
 افشین انصاری در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزش ذاتی سهام عدالت اظهار داشت: مردم در حال حاضر برای فروش سهام هیجانی تصمیم نگیرند زیرا قطع به یقین ضرر خواهند کرد و اگر می‌خواهند بیشترین بهره را ببرند، الان زمان فروش نیست.
او در بیان دلیل خود در عدم توصیه فروش سهام عدالت نیز گفت: کسی که الان سهام عدالت خود را بفروشد، از مزایای آن بی‌نصیب خواهد شد و به آن نسبتی که فروخته، ضمن محرومیت از سود سالیانه، به نسبتی که سهام خود را فروخته، از دریافت سهام جایزه نیز که یک سهام مجانی است، محروم می‌شود.
انصاری تأکید کرد: مردم باید صبور باشند چرا که بازار سهام پُر ریسک‌ترین بازار سرمایه گذاری بوده  اما در عوض پر بازده‌ترین بازار نیز می‌باشد به شرطی که با دید بلند مدت بدان نگاه کرد لذا به تک تک سهام‌داران توصیه می‌کنم برای فروش این سهام ارزشمند همیشه وقت هست اما الان وقتش نیست.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس همچنین گفت: تا 2 ماه آینده اخبار بسیار خوبی از این شرکت بیرون خواهد آمد که ارزش این سهام را بالا خواهد برد چرا که شرکت سرمایه‌گذاری  سهام عدالت استان فارس، در بین شرکت‌های‌سرمایه‌گذاری، جایگاه خوبی دارد و نباید آن را با شرکت‌های‌کوچک مقایسه کرد.
او مجدداً تأکید کرد: به همین دلیل مردم برای فروش سهام خود فعلاً صبر کنند تا بیشترین سود را از محل سهامشان دریافت نمایند.
انصاری در مورد نحوه برخورداری وراث از سهام عدالت متوفی نیز گفت: تعداد افراد فوت شده مشمول سهام عدالت در کشور عزیزمان 2 و نیم میلیون نفر بوده که به این تعداد، قطعاً اضافه نیز می‌شود.
او تصریح کرد: فعلاً تنها اقدام لازم برای دریافت سهام متوفا‌ها مراجعه به دادگاه  و انجام حصر وراثت بوده و منتظر اطلاعیه‌های‌بعدی ما در این خصوص باشند.
مدیر عامل سهام عدالت استان فارس همچنین با تأکید بر گرفتن کد بورسی برای کسانی که روش غیر مستقیم سهام‌داری را انتخاب کرده‌اند، گفت: موضوع قابل اهمیت برای  همه این عزیزان  مراجعه به سامانه سجام به آدرس http/www.sejam.ir و  ثبت اطلاعات شخصی خود در این سامانه و احراز هویت بوده تا از مزایای سهام عدالت خود از جمله دریافت سود سالانه، دریافت سهام جایزه،  حق تقدم، خرید و فروش سهام  و ... برخوردار شوند.
انصاری تأکید کرد: این افراد حتماً شماره تلفن همراه به نام خودشان باشد و برای افراد زیر 18سال  همان شماره ولی قانونی کافی است.  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس افزود:   برای فعال‌سازی کد بورسی و احراز هویت به دو روش می‌توان اقدام کرد،  روش اول حضوری بوده و در  این روش ابتدا باید  تک تک سهامداران درسامانه سجام  ثبت‌نام کنند و بعد از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی به یکی از کارگزاری‌ها یا دفاتر نمایندگی آنها مراجعه و احراز هویت خود را انجام دهند.
روش دوم غیر حضوری است که در این روش مثل روش قبل ابتدا با مراجعه به سامانه سجام و ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد ۱۰ رقمی با نصب اپلیکیشن سیگنال بدون نیاز به کارگزاری‌ها فرد خود می‌تواند اقدام به تکمیل فرایند فعال‌سازی کد بورسی و احراز هویت خود نماید که در شرایط کرونایی این روش منطقی‌تر می‌باشد.
انصاری همچنین به وضعیت استان فارس در عرصه سهام عدالت اشاره کرد و گفت: استان فارس 20 درصد بیشتر از نُرم کشوری مشمول سهام عدالت شده است.
او افزود: در کسب این موفقیت بزرگ و با اهمیت  شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت فارس به همراه ۲۶ شرکت  تعاونی سهام عدالت شهرستانی و دبیرخانه سهام عدالت استان واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی  شبانه روز  تلاش کردند تا این میزان دارایی ارزشمند در اختیار مردم ولایت مدار و شهید پرور استان فارس قرار گیرد که جا دارد از تک تک این کارکنان خدوم تقدیر و تشکر کرد.
انصاری در عین حال اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذاری استان فارس برنامه‌های‌بسیار جامعی برای افزایش ثروت سهامداران با توسعه زیرساخت‌های‌استان و حضور مسئولانه و تخصصی  در بازار سرمایه دارد و این نوید را به همه هم استانی‌های عزیزمان می‌دهیم که با بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری، استفاده بهینه از دانش نخبگان و دانشگاهیان و توجه ویژه به ظرفیت استان فارس و توسعه زیر ساخت‌های کشور مسیر اشتغال زایی جوانان این سرزمین مقدس را فراهم نماییم.
او در اجرای مسئولانه و متعهدانه این طرح ملی در استان اظهار داشت:  نگاهی به آمار جمعیتی استان و درصد مشمولان سهام عدالت و مقایسه آن با کل جمعیت کشور و تعداد کل جامعه هدف سهام عدالت متوجه ارزشمندی و موفقیت این طرح در استان می‌شویم
زیرا  در سال 85 جمعیت استان فارس حدود 4 میلیون نفر بوده و ما 3 میلیون 350 هزار نفر را  سهام‌دار کردیم یعنی تقریباً بیش از 80درصد جمعیت استان که این دارایی ارزشمند در صورتی  درست و صحیح کما فی سابق مدیریت شود در رفاه عمومی نقش ارزشمندی را ایفا خواهد نمود. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شاید برخی خیال کنند که این دارایی آسان به دست آمده در حالی که ما و همکارانمان برای آن حدود 15سال شبانه‌روز تلاش کردیم و زحمت کشیدیم  تا به این مرحله رسید به طوری که گاهی همکاران ما 24 ساعته در شرکت‌های خود مشغول به کار بودند.
او افزود: امروز که کار به نتیجه رسیده است، می‌توانیم با خیال آرام سر بر زمین بگذاریم اما مردم بدانند که خون دل‌های‌بسیاری خورده شد تا کار به سرانجام برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی