[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۴
  • دوره جدید

امروز ساعت ۱۴: فجر سپاسی - اکسین البرز برای «یک امتیاز» بازی نکنید، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: فردا تیمی به نام اکسین البرز برای اولین بار به شیراز سفر می‌کند تا با فجرسپاسی روبه‌رو شود. یحیی گل محمدی برای اولین بار در لیگ دسته اول برابر یک تیم شیرازی قرار می‌گیرد. وحید رضایی هم برای اولین بار به عنوان مربی رو در روی یک تیم شیرازی قرار خواهد گرفت. وحید رضایی که تا چندی پیش موفق‌ترین مربی فوتبال این شهر به حساب می‌آمد، با بی تدبیری مسئولان باشگاهش، مجبور به جدایی از تیمی شد که ساخته و پرداخته خودش بود.
یحیی گل محمدی و وحید رضایی از مربیان خوشفکر فوتبال ایران، فردا در برابر تیم بحران زده‌ای قرار می‌گیرند که روی نیمکتش غلامحسین پیروانی می‌نشیند. پیروانی که زمانی وحید رضایی را در قلب خط میانی بهترین فجرش قرار می‌داد و قهرمان جام حذفی می‌شد، حالا با بدترین فجرش رو در روی او می‌ایستد تا امتیازی برای بقا در مسابقات لیگ دسته اول برای خودش دست و پا کند.
شرایط دو تیم به کلی با یکدیگر تفاوت دارد. درحالی‌که فجرسپاسی در سومین سال حضورش در دسته یک، برای اولین بار یک کاندیدای جدی سقوط به شمار می‌رود، اکسین در اولین سال حضورش در این دسته، حالا سودای صعود به لیگ برتر را هم در سر دارد. تیمی که در میانه فصل یحیی گل محمدی را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کند، یعنی هدفش صرفاً کسب یک رتبه میانه جدول نیست و با تمام قدرت به سمت کسب عناوین اول و دوم گام خواهد برداشت. با اینکه فجرسپاسی نیاز مبرم به کسب سه امتیاز این بازی خانگی دارد، اما نمی‌توان مطمئن بود که این تیم با چنین هدفی پا به بازی با این حریف کرجی بگذارد. تجربه بازی با آلومینیوم اراک در آخرین هفته نیم فصل نخست و رضایت کادر فنی فجرسپاسی از تنها امتیاز آن دیدار خانگی، نشان داد پیروانی با این نفراتی که در اختیار دارد چندان روحیه بلندپروازانه‌ای ندارد و به گرفتن یک امتیاز از تیم‌های میانه بالای جدول هم راضی است.
فجری‌ها هفته گذشته دو امتیاز ارزشمند را در برابر راه آهن تهران از دست دادند و نتوانستند خود را به رده پانزدهم نزدیک‌تر کنند. اما نتیجه خوبی که اکسین گرفت، به فجر هم کمک کرد. یکی از رقبای فجر برای بقا در این دسته، خیبر خرم آباد است که 2 بر صفر مغلوب اکسین شد و با 20 امتیاز در رده چهاردهم جدول باقی ماند. به نظر می‌رسد دو تیم سقوط کننده در پایان بازی‌ها، یکی از خیبر خرم آباد، نفت مسجد سلیمان، فولاد یزد، فجر شهید سپاسی و استقلال اهواز باشند و فجر علاوه بر بازی‌های خودش، نیم نگاهی به بازی‌های این 4رقیب هم خواهد داشت.
بازی رفت دو تیم روز دوشنبه 12شهریور برگزار شد. در آن زمان هدایت فجر سپاسی را بهرام شفیعی بر عهده داشت. آن بازی با حساب 3 بر 1 به سود میزبان به ثمر رسید. زننده گل فجر هم کسی بود که در بازی قبل هم تنها گل تیمش را به ثمر رساند؛ ایمان باصفا.
فجر در بازی‌های خانگی، عملکردش از بازی‌های خارج از خانه هم بهتر نبوده. آنها در خانه از 10بازی صاحب هفت امتیاز شده اند و در بازی‌های خارج از خانه در 6بازی 9 امتیاز به دست آورده اند. یک آمار بی نظیر و عجیب و غریب برای فجرسپاسی آن هم در سطح دوم فوتبال ایران. فجر در خانه متحمل 5شکست شده و تنها یک بار موفق به کسب سه امتیاز در یک بازی خانگی شده. در 5بازی اخیر خانگی هم آنها متحمل سه شکست، یک پیروزی و یک تساوی شده اند؛ درست مثل اکسین در 5بازی اخیر خارج از خانه اش. اما اکسین در مجموع بازی‌های خارج از خانه 14 امتیاز در 12بازی به دست آورده که عملکردی به مراتب بهتر از بازی‌های خانگی فجر را نشان می‌دهد. میزان گل زده آنها در زمین حریفان، دو برابر تعداد گل‌های خانگی فجر است.
همه این‌ها نشان دهنده این است که کفه ترازو به شدت به سود تیم کرجی سنگینی می‌کند، اما فجر شرایطش خطرناک‌تر از چیزی است که بخواهد با حریفانش مدارا کند. این سه امتیاز اهمیت بسیار زیادی برای فجر دارد و اگر خیبر، نفت مسجد سلیمان و فولاد یزد در برابر حریفانشان شکست بخورند، به فاصله اندکی با این رقبا خواهد رسید و می‌توان گفت با بازی‌های عقب افتاده‌ای که دارد، شرایطی بهتر از این رقبا پیدا خواهد کرد. از مهمترین بازیکنان حریف کرجی می‌توان به ارشاد یوسفی، مجتبی زارعی شولی، سید ایمان موسوی، اسماعیل فرهادی، اصغر ناد علی، مجید ترکاشوند، مجتبی شیری و محمدرضا زعفرانی اشاره کرد. مجتبی زارعی، ایمان موسوی و مجتبی شیری از بازیکنان شیرازی این تیم هستند و زارعی و موسوی از محصولات باشگاه فجر و از شاگردان غلامحسین پیروانی در اواسط دهه 80 به شمار می‌روند. 
با تمام این حرف‌ها به نظر می‌رسد فجر با پیروزی در این بازی سخت می‌تواند گام بلندی برای بقا در مسابقات بردارد. فجر نباید و نباید به گرفتن یک امتیاز از تیم نهم جدول راضی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی