[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

معجزه نوشیدنی دست‌ساز در بدن، روزنامه شیراز نوین

در این مطلب قصد داریم یک نوشیدنی بسیار مقوی را معرفی کنیم که می‌توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید.
کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مصرف آب ساقه گندم، دارای خواص درمانی فراوان است و می‌تواند باعث ارتقای سلامت و درمان بسیاری از بیماری‌ها شود.
می‌توانید در خانه مقداری گندم تمیز سبز کنید و بعد آن را به وسیله مخلوط‌کن میکس کرده و یک نوشیدنی دارای انواع خواص درمانی منحصربه‌فرد درست کنید.
از جمله خواص درمانی آب گندم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
کمک به ارتقا و بهبود گردش خون
گندم توانایی افزایش میزان اکسیژن در خون را دارا است. همچنین این ماده حاوی مقادیر قابل توجهی از آهن است که می‌تواند برای تولید گلبول‌های قرمز خون مورد استفاده بدن قرار گیرد و با نوشیدن منظم آن، مشکل کم‌خونی افراد از بین می‌رود. 
پاکسازی کبد از سموم
یکی دیگر از خواص نوشیدن آب گندم، سم‌زدایی از کبد است؛ زیرا در گندم انواع مواد مفید برای سم‌زدایی بدن وجود دارد. فیبر موجود در گندم می‌تواند دستگاه گوارش را ضدعفونی و میکروب‌ها را از روده دفع کند.
زیبایی پوست با آب گندم
آب گندم به دلیل غنی بودن از آهن، می‌تواند برای از بین بردن زخم‌ها و آسیب‌های بدن، ترمیم بافت‌ها و نیز برطرف کردن چین و چروک‌های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.
از آب گندم می‌توان به عنوان یک کرم موضعی برای تقویت پوست و آبرسانی به آن نیز استفاده کرد.
دهانی خوشبو با مصرف نوشیدنی آب گندم
این نوشیدنی شفابخش دارای مقادیر بالایی از کلروفیل است که برای از بین بردن باکتری‌های مضر داخل دهان که باعث ایجاد بوی نامطبوع می‌شوند، بسیار مفید است. معمولاً افرادی که به طور منظم از این نوشیدنی استفاده می‌کنند، دهانی خوشبو دارند و کمتر دچار پوسیدگی دندان و عفونت لثه می‌شوند.
رفع خستگی و احساس نشاط با مصرف آب گندم
احساس خستگی در افراد به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که یکی از آن موارد، کمبود اکسیژن در بدن و کاهش تعداد گلبول‌های قرمز است. کارشناسان توصیه می‌کنند افراد از نوشیدنی آب گندم استفاده کنند؛ زیرا کلروفیل و فیبر موجود در آن، می‌تواند باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به اندام‌های بدن و ارتقای سطح سلامت شود.
تقویت سیستم ایمنی بدن با ساقه گندم
سیستم ایمنی بدن، نقش بسیار ضروری برای جلوگیری از ابتلای بدن به انواع بیماری‌ها و نابودی میکروب‌ها و باکتری‌ها دارد. در آب گندم مقادیر بالایی از انواع آنزیم‌ها و اسیدهای آمینه وجود دارد که می‌تواند پاتوژن‌های مضر و عوامل سرطان‌زا را از بدن خارج کند و به حفظ سلامت بدن کمک کند.
تناسب اندام با نوشیدن عصاره گندم
نوشیدن گندم، یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از چاقی و کاهش وزن است. این نوشیدنی باعث تحریک غده تیروئید می‌شود و سوخت‌وساز بدن را تعدیل می‌کند.
البته کارشناسان توصیه می‌کنند افراد قبل از انجام این کار، از نداشتن حساسیت به گلوتن گندم مطمئن شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی