[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۴
  • دوره جدید

دویدن، بهترین راه لاغرشدن، روزنامه شیراز نوین

وقتی صحبت از ورزش کردن برای سلامتی به میان می‌آید، می‌توان تمام ورزش‌ها را مناسب و مفید دانست و انتخاب یک رشته‌ ورزشی، بستگی به علاقه و سلیقه‌ فرد دارد. اما وقتی برای ورزش کردن دلیلی مانند کاهش وزن و لاغر شدن داشته باشیم، اوضاع فرق می‌کند و باید ورزشی را انتخاب کنیم که بهترین و سریع‌ترین نتیجه را در پی داشته باشد.
اگر تا قبل از این دویدن را در دستور کار خود داشتید، بهتر است به این کار ادامه دهید و اگر یک دونده نیستید ولی علاقه به کاهش وزن دارید، به شما توصیه می‌کنیم دویدن را انتخاب کنید و خیلی سریع‌تر لاغر شوید.
دلایل جالب دویدن برای لاغری سریع و بیشتر
1. دویدن حتی در وقت استراحت هم در شما چربی‌سوزی ایجاد می‌کند!!
دویدن جزء ورزش‌های سنگین و هوازی به حساب می‌آید و با شدت تأثیری که در عضلات شما دارد، بعد از دویدن هم اثرش روی عضلات باقی می‌ماند و باعث چربی سوزی در آن‌ها می‌شود.
وقتی مسافتی را می‌دوید، تقریباً می‌توان گفت تمام عضلات شما درگیر انرژی سوزی می‌شوند و سرعت متابولیسم در آن‌ها بالا می‌رود. بعد از توقف دویدن و در زمانی که استراحت می‌کنید، سطح انرژی عضلات شما هنوز بالاست و باعث کاهش وزن بیشتر می‌شود. در یک تحقیق مقایسه‌ای بین کسانی که به دویدن مشغول بودند و کسانی که پیاده‌روی می‌کردند، معلوم شد دوندگان 90درصد بیشتر انرژی مصرف کرده‌اند.
2. اگر وقت کمی برای ورزش کردن دارید، دویدن بهترین انتخاب است
دویدن با کالری سوزی بیشتر و سرعت بالاتر، قطعاً از ورزش‌های دیگر زمان کمتری را طلب می‌کند.
مثلاً اگر با طی یک مسافت به صورت پیاده‌روی قرار باشد 100کالری بسوزانید و همین مسافت را هم با دویدن طی کنید و 100کالری بسوزانید، خب معلوم است که شما برای دویدن وقت کمتری صرف می‌کنید. بهانه‌ خیلی از افراد برای ورزش نکردن، همین کمبود وقت است که با انتخاب دویدن به عنوان یک ورزش عالی برای چربی سوزی برطرف می‌شود.
حتی روزی هفت تا ده دقیقه دویدن در روز بسیار کمک کننده است.
3. دویدن کم‌‌هزینه و به‌صرفه است
این ورزش، به جز یک جفت کفش ورزشی به هیچ اسباب و تجهیزات دیگری نیاز ندارد. باشگاه رفتن هم لازم نیست و انتخاب یک محل برای دویدن هم به هزینه‌ای نیاز ندارد.
ضمناً این ورزش را هر موقع و هر کجا که بخواهید می‌توانید انجام دهید، حتی در مسافرت!
4. دویدن باعث ایجاد شادی و نشاط می‌شود
با دویدن، هورمونی در بدن ترشح می‌شود که در ایجاد حس خوشحالی و سرخوشی مؤثر است. این هورمون اندورفین نام دارد و وقتی در بدن تولید می‌شود، از افسردگی، کسالت و بی‌حوصلگی جلوگیری می‌کند. ضمن اینکه دویدن باعث می‌شود تمام عضلات شما درگیر شوند و حتی به رفع چاقی صورت شما نیز کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی