[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

جای مؤسسات مردم‌نهاد در ترویج فرهنگ وقف در استان بسیار خالی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در خصوص ترویج فرهنگ وقف در جامعه و نقش بانوان در این امر حسنه بیان کرد: یکی از اقدامات خوبی که توسط افراد دوراندیش و خیرخواه در طول تاریخ پیگیری شده امر وقف بوده است، افرادی که کار وقف را انجام می دهند معمولاً افرادی هستند که با دوراندیشی خلأهای جامعه را پیدا می‌کنند و در همان راستا بخشی از مال و یا ثروت خود را در این راه هزینه می‌کنند.
سیده معصومه دستغیب افزود: با بعضی از وقف هایی که در طول تاریخ انجام شده سال‌های پس از فوت یک فرد نیز منشأ خیرات و برکات زیادی بوده است و افراد زیادی از برکات این وقفیات گذشتگان استفاده می‌کنند.
وی در خصوص نقش بانوان در امر وقف افزود: براساس آمار تعداد زنانی که در طول تاریخ واقف بوده‌اند بسیار بوده و زنان نیز از مال و ثروت خود در جهت خدمات اجتماعی‌درمانی و رفاهی برای سایر بانوان و کل جامعه، منشأ خیر بودند.
وی در ادامه در خصوص تبلیغ  و ترویج فرهنگ وقف در سازمان ها و مؤسسات مردم نهاد ابراز کرد: جای خالی مؤسسات مردم نهاد که در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و معرفی اولویت‌های وقف در استان بسیار خالی ست که بر ترویج و اولویت این سنت حسنه تأکید نمایند. 
در جامعه امروز باتوجه به رشد سریع علم و آسیب‌های اجتماعی نیازمند وقف‌های جدید هستیم لذا باید مشاوره‌های خیلی خوب به افراد خیر و صاحب سرمایه ارائه شود تا آنها بتوانند سرمایه‌های خود را در جهت نیاز جامعه هزینه کنند و از تکرار وقف‌های متعدد جلوگیری شود و وقف‌های جدید با موضوعات جدید ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی