[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

آغاز پیش‌ ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی  مدیر حج و زیارت استان فارس از پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات، از امروز خبر داد.
علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین، با بیان اینکه پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از امروز آغاز می‌شود، افزود: با عنایت به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، پیش ثبت نام سفرهای این دوره عتبات عالیات شامل اعزام های 25 اسفند ماه سال جاری لغایت 31 اردیبهشت سال 139، همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 12 بهمن ماه شروع و تا ساعت 16 روز دوشنبه 18 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
 او در ادامه با اشاره به اینکه آمار زائرین اعزامی عتبات عالیات، در ایام نوروز سال گذشته، سه هزار و 55 نفر بوده است، اظهار داشت: متقاضیان برای پیش ثبت نام جهت اعزام در ایام نوروز آتی می‌توانند با مراجعه به سامانه atabat.haj.ir یا مراجعه مستقیم به دفاتر و شرکت های زیارتی سطح استان که اسامی آنها در سایت http://fars.haj.ir  اعلام شده، نسبت به پیش ثبت‌نام خود و  همراهانشان اقدام کرده و کد رهگیری را دریافت نمایند. مدیر حج و زیارت استان یادآور شد: قرعه کشی پس از پایان یافتن مهلت مقرر از پیش ثبت نام صورت می گیرد که نتایج این قرعه کشی و همچنین زمان قطعی نمودن ثبت نام در کاروان ها برای هریک از اولویت‌ها، روز شنبه 23 بهمن ماه در سامانه atabat.haj.ir قابل مشاهده خواهد بود. زینلی تصریح کرد: این پیش ثبت‌نام‌ها در قالب گروه‌های یک تا 7 نفره و همچنین برای گروه‌های با جمعیت بالاتر در قالب گروه های 35نفره انجام خواهد گرفت که 15درصد ظرفیت اعزام‌های این دوره به این گروه‌ها اختصاص داده شده است.
او در ادامه افزود: متقاضیان سفر به عتبات عالیات می بایست دارای گذرنامه‌ای با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان اعزام باشند که در غیر این صورت هرچه زودتر نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام نمایند. مدیر حج و زیارت استان همچنین با بیان اینکه بیش از 140 دفتر و شرکت زیارتی مجاز حج و زیارت در سطح استان فعال هستند، افزود: علاقه‌مندان سفر به عتبات عالیات جهت ثبت نام و اعزام به این سفر به لحاظ دارا بودن خدمات بیمه‌ای، پزشکی و ... فقط به دفاتر و شرکت های دارای مجوز حج و زیارت مراجعه کنند و از سفر با کاروان‌هایی غیر از سازمان حج و زیارت، خودداری کنند

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی