[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

جبهه مردمی نیروهای انقلاب می‌خواهد نگاه انقلابی و نقش مردم را در اداره کشور پررنگ‌ کند، روزنامه شیراز نوین

ضرغام صادقی، رئیس کمیته ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: این جبهه را راه‌اندازی کرده‌ایم تا به سمتی برویم که نقش مردم در اداره کشور و همچنین نگاه انقلابی پررنگ‌تر باشد. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، ضرغام صادقی رئیس کمیته نمایندگان ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب در جلسه کمیته متبوع که شامگاه دیروز (دوشنبه 11 بهمن) برگزار شد، گفت: دهه فجر نشان داد که امام بزرگوار ما با یک قیام ارزشمند حرکتی را شکل داد که در دنیا ماندگار شد و وقتی یک هدف الهی در کار باشد، اتفاقی می‌افتد که کسی فکرش را هم نمی‌کند. 
وی با اشاره به شرایط کنونی منطقه غرب آسیا و شرایط بین‌المللی خاطر نشان کرد: این شرایط اقتضا می‌کند که ما از حرکت امام (ره) محافظت کنیم تا برای کشور اتفاقات خاصی نیفتد. رئیس کمیته نمایندگان ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان این که امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد اظهار داشت: بدهی‌های دولت به بیش از 500 میلیارد تومان رسیده است و احتمالاً دولت در سال آینده با کسری بودجه مواجه خواهد شد و کسی که برای سال 96 قرار است رئیس جمهور شود، با مشکلات عدیده‌ای مواجه است. 
صادقی با بیان این که اداره کشور در سال 96 بسیار مشکل خواهد بود، تصریح کرد: در دولت فعلی اختلاف نظر‌هایی در رابطه با تعیین قیمت ارز وجود دارد، همچنین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم به این نتیجه رسیده‌اند که شعارهای اقتصادی دولت و گره‌زدن حل مشکلات کشور به برجام گشایشی را ایجاد نکرده و عملکرد دولت قابل دفاع نیست.  وی درباره چگونگی شکل‌گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: سال گذشته عده‌ای از دوستان دور هم جمع شدند تا برای شرایط کشور چاره‌اندیشی کنند که البته این موضوع مسوبق به سابقه است. رئیس کمیته نمایندگان ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از دو قطبی کردن فضای سیاسی کشور، به جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا اظهار داشت: ایشان اخیراً موضوع انقلابی بودن و انقلابی‌گری را مطرح کردند و ما نیز بر همین اساس جبهه مردمی نیروهای انقلاب را راه‌اندازی کرده‌ایم تا به سمتی برویم که نقش مردم در اداره کشور و همچنین وجود نگاه انقلاب در این موضوع پر رنگ‌تر باشد. صادقی با بیان این که در گذشته انتقاداتی درباره تصمیم‌گیری‌ها در بین نیروهای انقلاب وجود داشت خاطر نشان کرد: در گذشته غالباً تصمیم‌گیری‌ها از بالا به پایین بود و افرادی انتخاب می‌شدند که مورد اجماع نبودند. وی ادامه داد: پس از راه‌اندازی جبهه مردمی کمیته‌های متفاوتی ایجاد شد تا همه کسانی که می‌توانند به این فرایند کمک کنند نقش‌آفرینی کنند و پس از آن در یک حرکت جمعی بتوان کاندیدای مناسب را برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کرد. 
رئیس کمیته نمایندگان ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: لذا تصمیم بر این شد تا یک پارلمان ملی متشکل از 1500 نفر از شهرستان‌ها و 500 نفر از اقشار 23 گانه دور هم جمع شوند و پس از آن یک هیئت رئیسه 25 نفره متشکل از 5 نفر از جوانان زیر 40 سال 5 نفر از بانوان و همچنین اعضای هیئت مؤسس تشکیل شود.  صادقی با بیان این که ما اعتقاد داریم نمایندگان مجلس در ادوار گذشته خوب دیده نشده‌اند، خاطرنشان کرد: این افراد بیشترین محبوبیت را در بین مردم دارند، همچنین در زمینه کار تشکیلاتی هم تجربه‌ای ارزشمند دارند. ضمن آن که نمایندگان مجلس در ادوار گذشته به خوبی با مطالبات مردم آشنا هستند و در خلال ادوار مختلف مجلس دارای تخصص‌های گوناگون شده‌اند. وی در پایان خاطرنشان کرد: انتخابات سال آینده بسیار سنگین و رقابت‌ها در آن، بسیار نزدیک خواهد بود و به احتمال زیاد دو مرحله‌ای خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی