[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

دولت به تصمیم اخیر ترامپ واکنش قاطع و متناسب نشان دهد، روزنامه شیراز نوین

آفتاب‌‌نیوز: آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تصمیم اخیر رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی از کشورهای اسلامی به این کشور، با توجه به خوی آمریکایی‌ها این اقدام را دور از انتظار ندانست اما در عین حال از دولت کشورمان و سایر کشورهای اسلامی خواست که نسبت به این تصمیم واکنش قاطع و متناسبی نشان دهند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضائی با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و میلاد مسعود حضرت زینب(س)، بار دیگر شهادت جمعی از آتش‌نشانان قهرمان در جریان حادثه ساختمان پلاسکو را تسلیت گفت و تصریح کرد: نام این آتش نشانان گرامی و ایثار و فداکاری شان در خاطره ملت عزیز ایران جاودانه شد و مردم نیز قدرشناسی خود را نسبت به این جوانان قهرمان، به خوبی نشان دادند. ضمن تسلیت به خانواده‌های مکرم این عزیزان، برای روح بلند آنان علو درجات را آرزومندیم و از خداوند می‌خواهیم که ارواح پاکشان را با ارواح طیبه شهدا و ائمه اطهار(ع) محشور گرداند.
رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر یادآور رشادت‌ها، جان‌فشانی‌ها و یک انقلاب عظیم در تاریخ ملت ایران است. زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، هیچ کس گمان نمی‌کرد که این پیروزی به این سرعت آن هم با دست خالی از سلاح و در برابر حمایت‌های شرق و غرب از رژیم سفاک پهلوی حاصل شود؛ اما تقدیر الهی این بود که با مجاهدت مجاهدان، حضور مردم و رهبری‌های امام راحل(قدس الله نفسه الزکیه) چنین انقلاب بزرگی در تاریخ ایران به منصه ظهور برسد.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نفوذ و تأثیرگذاری جمهوری اسلامی نه با اتکا به قدرت نظامی و لشکرکشی، بلکه ناشی از قدرت ایمان و گفتمان انقلاب اسلامی است که امروز کشورهای سلطه را به هراس افکنده است.
رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: گفتمان جمهوری اسلامی از آن جهت قابلیت صدور دارد که گفتمانی مبتنی بر فطرت انسانی و ارزش‌های الهی، اخلاقی و معنوی است. بر همین مبنا بود که حضرت امام(قدس الله نفسه الزکیه) همواره تأکید می‌فرمودند که قرار نیست ما صرفاً قدرتی جایگزین قدرت سابق باشیم؛ بلکه ماهیت نظام سیاسی ما مبتنی بر ارزش‌های الهی است و از این جهت حفظ این نظام ارزش ایثار و ازخودگذشتگی 
دارد.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه الگوهای دینی در جهان امروز اهمیت فراوانی دارند، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان یک نظام سیاسی نوین در عصر حاضر دارای قابلیت توسعه دانست و خاطرنشان کرد: همه ما مطمئنیم که مسیر روشنی پیش روی انقلاب اسلامی است؛ منتها مردم و مسئولان موظف‌اند که به اقتضائات انقلاب و جمهوری اسلامی عمل کنند. بر همین مبنا باید برای ارتقای سطح کارآمدی نظام و به ویژه برخورد با مفاسد، برنامه روشنی داشته باشیم. بی تردید، هواپرستی و دنیا پرستی مانع تحقق اهداف عالیه انقلاب است و بر همین اساس همه مردم و مسئولان باید با اتحاد و انسجام، در جهت رفع این موانع گام پ
بردارند.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر صدور دستور ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور، چنین اقدامی را رفتاری نامتعادل، غیرانسانی و خلاف موازین حقوق بشر توصیف کرد و گفت: از خوی آمریکایی‌ها چنین تصمیمی بعید نبود. سردمداران آمریکا معمولاً به اقدامات سلطه جویانه خود رنگ و لعاب حقوق بشری می‌دادند، اما امروز چهره خود را آشکارتر نشان می‌دهند.
رئیس قوه قضائیه افزود: اینکه رئیس جمهور آمریکا به یکباره دستور ممنوعیت سفر مسلمانان به این کشور را صادر می‌کند و به نحوی اسلام هراسی را توسعه می‌دهد، برخلاف موازین اخلاقی و انسانی است.
آیت الله آملی لاریجانی با محکوم کردن تحریک عده‌ای در داخل آمریکا علیه مسلمانان و برخی اقدامات نظیر آتش زدن مساجد، به برخی ادعاها علیه ایران نیز پاسخ داد و اظهار کرد: جمهوری اسلامی به دنبال نفوذ نیست بلکه این ارزش‌های انقلاب اسلامی است که راه خود را در منطقه یافته است. وقتی مردم منطقه رفتار حکومت‌های سلطه طلب را می‌بینند و شاهد پایبندی جمهوری اسلامی به مبانی اخلاقی و انسانی خود مبنی بر حمایت از مظلومان و مستضعفان هستند، خود به خود به سمت این ارزش‌ها سوق پیدا می‌کنند.
رئیس قوه قضائیه گفت: سلطه و نفوذ با رفت و آمد چند کارشناس به کشورهای دیگر محقق نمی‌شود. اگر این گونه بود آمریکایی‌ها با آن همه ابزار و تجهیزات می‌توانستند در عراق و افغانستان صاحب نفوذ باشند. این در حالی است که نفوذ جمهوری اسلامی یک نفوذ ایمانی و معنوی است.
آیت الله آملی لاریجانی از دولت، رئیس جمهور و به ویژه دستگاه دیپلماسی کشورمان خواست که با عبرت از تجربیاتی نظیر تجربه «مهم و تلخ برجام»، به این رفتار نامتعادل، غیرمنطقی و غیرانسانی آمریکا واکنش قاطع، مناسب و متناسب نشان دهند.
آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم پاسخ قاطع کشورهای اسلامی به تصمیم اخیر آمریکا نیز یادآور شد: ایران، سوریه، عراق و یمن که امروز مورد خشم رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته اند، دقیقاً قربانی سیاست‌های آمریکا در حمایت از تروریست‌ها هستند.
رئیس قوه قضائیه خطاب به ترامپ گفت: شما همان کسی هستید که در جریان رقابت‌های انتخاباتی به رقیب خود صراحتاً گفتید که داعش را او پدید آورده است. حالا چگونه است که انتقام پدید آمدن داعش را از مسلمانان می‌گیرید؟
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره در طول سال‌های اخیر در صف اول مبارزه با تروریسم بوده است، اظهار کرد: پاسخ قاطع و قوی ایران و سایر کشورهای اسلامی نسبت به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا به آنها می‌فهماند که دیگر نمی‌توانند با قلدرمآبی بر جهان سلطه داشته باشند.
دکتر شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی در جلسه دیروز، گزارشی از عملکرد و اقدامات این سازمان در جریان شناسایی و تشخیص هویت پیکرهای جانباختگان حادثه اخیر ساختمان پلاسکو به مسئولان عالی قضائی ارائه کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی