[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۵۲
  • دوره جدید

استاندار فارس: سعدی منادی عدالت است، روزنامه شیراز نوین

مهر: استاندار فارس گفت: سعدی بیش از همه منادی عدالت است؛ از این رو باب اول بوستان را به عدل و تدبیر اختصاص داده است. محمدعلی افشانی شامگاه پنجشنبه در مراسم یادروز سعدی  افزود: جهان سعدی جهان مروت، همدردی و آرامان‌شهر وی عدالت و دادگستری است.
وی بیان کرد: وی متأثر از کلام ژرف شیر خدا و پیشوای آزادگان و عدالت خواهان حضرت علی(ع)است  که نادیده گرفتن عدالت را متزلزل کننده اجتماع و اجرای آن را استحکام جامعه می‌داند. به حکام هشدار می‌دهد که فرصت چند روزه را غنیمت بشمار و عدل پیشه کن. استاندار فارس ادامه داد: سعدی معتقد است رضایت مردم به عنوان پایگاه و اساس حکومت، تنها با برقراری عدالت ممکن است و رنجش آنان ویرانی ملک است.
افشانی با اشاره به اینکه به عقیده سعدی پیروزی در رضایت خاطر مردمان است، عنوان کرد: در جهان مطلوب سعدی، ستم و بیداد محکوم و کیفر ظالم بر حاکم واجب است. وی با اشاره به اینکه سعدی بیش از همه منادی عدالت است، از این رو باب اول بوستان را به عدل و تدبیر اختصاص داده است، اضافه کرد: دامنه عدالت‌خواهی سعدی بسیار گسترده است.
استاندار فارس ادامه داد: سعدی معتقد است که رعایت نکردن حقوق مردمان، حاصلی جز تهی گشتن خزانه و غلبه  دشمنان ندارد. وی، جهان معنایی سعدی را پندآموز، انسانیت و عدالت توصیف کرد. استاندار فارس ادامه داد: سعدی مردمان را به مدارا با هم‌نوعان و حاکمان را به «مصلحت‌اندیشی» برای اداره  کشور توصیه می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی