[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

در نهایت باید یکی از کاندیداهای اصولگرا باقی بماند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت که اصولگرایان باید در مرحله آخر انتخابات یک نامزد داشته باشند. وی همچنین معتقد است ورود جهانگیری به انتخابات اشتباه است.
اسدالله بادامچیان در تحلیل خود از آرایش سیاسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من معتقدم آمدن اسحاق جهانگیری به صحنه انتخابات یک اشتباه سیاسی بود.
وی هم‌چنین درباره نامزدهای اصولگرا گفت: ما باید بعد از مناظره‌های انتخابات بررسی کنیم که کدام یک از این سه نفر بیشتر مورد توجه مردم هستند، بنابراین آنجا به وظیفه خود عمل کنیم.
متن گفت و گوی اسدالله بادامچیان با ایسنا به شرح زیر است:
- تحلیل شما درباره نامزدهای اصولگرایان چیست؟ آیا درنهایت دو نفر از آنها به نفع نفر سوم کناره‌گیری می‌کنند؟
اصولگرایان با سه نفر آمده‌اند و برنامه‌ها، نگاه‌ها و سوابق خود را به مردم عرضه داشتند. حزب مؤتلفه اسلامی مصطفی میرسلیم را از بین 9نفر انتخاب کرد و جمنا هم ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف را از بین 14نفر انتخاب کرد. ما باید بعد از مناظره‌های انتخابات بررسی کنیم که کدام یک از این سه نفر بیشتر مورد توجه مردم هستند، بنابراین آنجا به وظیفه خود عمل کنیم.
- مؤتلفه وارد تصمیم‌گیری جمنا برای انتخابات ریاست جمهوری نشد و خودش نامزد معرفی کرد. حالا شما می‌گویید بعد از مناظره‌ها باید به وظیفه خود عمل کنیم. یعنی امکان دارد مؤتلفه به این نتیجه برسد که میرسلیم به نفع رئیسی یا قالیباف کنار برود؟
اگر در نظرسنجی‌ها به این نتیجه رسیدیم که مثلاً رئیسی از همه رأی بیشتری دارد باید به وظیفه خود عمل کنیم. آنجا باید بحث کنیم که آیا چند نامزد باید داشته باشیم یا یک نفر که من معتقدم در نهایت یک نفر از اصولگرایان باقی بماند.
کسی باید در نهایت در صحنه انتخابات بماند که بتواند برای وضعیت فعلی کشور مؤثر باشد،‌ کشور را در عرصه بین المللی خوب اداره کند و برجام را بدون تندروی و کندروی و به دور از ساده اندیشی و با اقتدار و تدبیر به پیش ببرد و از نقاط مثبت آن استفاده کرده و برای نقاط منفی آن چاره کند. من چنین فردی را برای کشور لازم می‌دانم. البته در مجموعه ما قدرت‌طلبی وجود ندارد. در نظام اسلامی برخلاف نظام‌های کمونیستی یا لیبرال دموکراسی، انتخابات رقابت نیست، بلکه برگزیدن برای سپردن امانت الهی به اهلش است.
- تحلیل شما از حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری در کنار حسن روحانی چیست؟ 
من معتقدم آمدن اسحاق جهانگیری به صحنه انتخابات یک اشتباه سیاسی بزرگ بود. چون آمدن معاون اول رئیس جمهور در صف نامزدهای انتخابات معانی خاصی دارد که همه آن معانی به ضرر خود رئیس جمهور است.
سه فرض برای حضور جهانگیری وجود دارد؛ فرض اول اینکه حضور جهانگیری در انتخابات جدی است. اگر حضور جهانگیری در انتخابات جدی باشد،‌ معنای آن این است که رئیس جمهور در انتخابات رأی نمی‌آورد و جهانگیری به میدان آمده است. این حضور یعنی جهانگیری عملکرد روحانی را قبول ندارد. فرض دیگر حضور جهانگیری این است که او به صورت نمایشی به صحنه انتخابات آمده است که این اقدام نه در شأن معاون اول رئیس جمهور است و نه در شأن خود رئیس جمهور. فرض سوم هم این است که جهانگیری آمده تا به رئیس جمهور کمک کند که در این حالت روحانی حتماً کارشناس و نیروی کمکی دارد و معنایی ندارد معاون اول او که در تمام عملکرد مثبت و منفی دولت شریک است، به صحنه بیاید. من معتقدم آمدن جهانگیری یک اشتباه سیاسی بزرگ و به ضرر روحانی است.
خوب نیست که معاون اول رئیس جمهور یا اصلاح طلبان مقابل روحانی بایستند. این هم که نمایشی بیایند خوب نیست، زیرا مردم می‌گویند آنها با ما بازی سیاسی کرده اند. اگر جهانگیری آمده که بماند باید با رئیس جمهور چالش جدی داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی