[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

مهدی شیری سرمربی برق شیراز شد، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: کاپیتان سابق برق، خیلی زود فهمید که برای صعود به لیگ دسته دوم کار بسیار سختی پیش رو دارد. سخت تر از آنچه که فکرش را می کرد. قاسم غلامزاده با امیدواری های فراوانی، جوان های شیرازی را جمع کرده تا قدیمی ترین تیم ایران را احیا کند؛ اما ظاهراً رقبا بیشتر از آنچه که تصور می شد آماده هستند. برق پس از دو تساوی در دو بازی نخست و بدون گل زده و گل خورده، برای اولین بار در یک بازی خارج از استان فارس به میدان رفت و در زمین مس نوین کرمان تن به شکست داد. آنها در نیمه دوم 2گل در ورزشگاه سلیمی کیا دریافت کردند و حالا خیلی زود خود را در جمع تیم های پایین جدولی گروه جنوب می‌بینند. حتی با نگاهی به اسامی سه تیم صدرنشین مسابقات می توان سختی کار برق را درک کرد. شهردای بم، حفاری اهواز، مس نوین کرمان؛ سه باشگاهی که قطعاً از لحاظ مالی، مشکل چندانی ندارد و از نظر امکانات و بازیکن اختلاف زیادی با برقی دارند که همچنان خصوصی اداره می شود و فقط نام برق را یدک می کشد. دیروز عصر خبر رسید که مهدی شیری دیگر کاپیتان سابق برق شیراز، به سمت سرمربیگری برق انتخاب شده است. پیش از این زمزمه هایی صورت گرفته بود که قرار است مهدی شیری به عنوان بازیکن به تیم اضافه شود. «کجای دنیا بدون هماهنگی با سرمربی بازیکن می آورند؟ می خواستند بازیکنی را بدون اطلاع من وارد تیم کنند و من هم حاضر نبودم با این شرایط بمانم. در فوتبال شیراز این مسائل طبیعی است» حالا مهدی شیری خود را وارد چالش جدیدی کرده. باید دید او که از محبوبیت و حداقل شهرت بیشتری نسبت به غلامزاده برخوردار است، می تواند از جایگاه خود در فوتبال شیراز، با این نفرات فعلی برق دفاع کند یا خیر.
اما دیگر نماینده استان در این گروه، نتیجه قابل قبولی گرفت. شهرداری فیروزآباد با این که مانند برق، برای سومین بازی متوالی در گلزنی ناکام بود، اما حداقل توانست دروازه خود را همچنان بسته نگه دارد. آنهم در مقابل تیم صدرنشین، شهرداری بم که در دو بازی قبلی اش 11بار دروازه حریفان را باز کرده بود.
در هر صورت اگر بخواهیم منطقی به کیفیت تیم های خودی و سایر تیم های حاضر در جدول مسابقات نگاهی کنیم، نباید انتظار چندان زیادی از نمایندگان فارس داشته باشیم. صرفاً روح و استعداد ناب جوانان شیرازی است که باعث می شود که امید خود را برای صعود این تیم ها به دسته دوم حفظ کنیم. چیزی که حتی اگر میسر هم شود، در صورتی ارزشمند خواهد بود که وضع مالی آنها با کمک های دولتی تکانی بخورد؛ وگرنه دل‌خوش‌کنکی بیش نیست. در هفته چهارم این رقابت ها، پنجشنبه همین هفته، برق شیراز میزبان حفاری اهواز است و جمعه، شهرداری فیروزآباد در شهرکرد میهمان زاگرس چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی