[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

همراه اول درباره سیستم تماس صوتی تلگرام: منافع ملی می‌طلبید این سیستم در ایران راه‌اندازی نشود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: مدیرعامل همراه اول درباره علت مسدود شدن تماس تلفنی تلگرام تأکید کرد که منافع ملی می‌طلبید این سیستم در ایران راه‌اندازی نشود.
سرویس تماس صوتی تلگرام که اواخر فروردین جاری در ایران و به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با مجوز این وزارتخانه راه‌اندازی شد، به فاصله اندکی مسدود و با اختلال همراه شد و در آن مقطع مسئولان وزارت ارتباطات، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای تلفن همراه، مسئولیت فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف را برعهده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و دستور مقام قضائی دانستند.
پس از اظهارنظرهای مختلفی که از زمان مسدود شدن این سرویس تاکنون از سوی مسئولان مربوطه در نهادهای مختلف منتشر شد، امروز مدیرعامل همراه اول در مجمع عمومی سالانه این شرکت در پاسخ به یکی از سهامداران که درباره مسدود شدن تماس تلفنی تلگرام سؤال کرد و گفت آیا این موضوع در سود شرکت تأثیری داشته، اظهار کرد: وقتی تلگرام تماس تلفنی‌اش را راه‌اندازی کرد، منافع ملی می‌طلبید که این سیستم در ایران راه‌اندازی نشود.
مدیرعامل همراه اول همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به مسدودیت تماس صوتی تلگرام، تأکید کرد: این سرویس طبق حکم قضائی مسدود شده است. با وجود این همین حالا هم سرویس‌های صوتی و تصویری در سایر پیام‌رسان‌ها از جمله واتس اپ، ایمو، تانگو، اسکایپ و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی فعال است. البته همین سرویس‌ها هم در برخی کشورها محدود هستند و از سرویس‌های بومی آنها استفاده می‌شود و به هر صورت سیاستی بود که به ما ابلاغ شد و البته جا دارد براساس نیاز مشترکان درباره آن تصمیم‌گیری جدی شود.
همزمان با این اظهار نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در حاشیه جلسه هیئت دولت بار دیگر تأکید کرد که مسدود شدن تماس صوتی تلگرام برای محدودیت مردم ایجاد نشد؛ کما اینکه تماس‌های صوتی سایر شبکه‌های مجازی فعال است. این موضوع بر طبق ابلاغیه قوه قضائیه صورت گرفته است.
به گفته واعظی موضوع مسدود شدن کانال صوتی تلگرام ابلاغی از طرف قوه قضائیه بود. الان شبکه‌های مجازی دیگری هستند که کانال صوتی دارند. معنی‌اش این است که دولت مشکلی با تماس‌های اینترنتی ندارد. قوه قضائیه یکی از آنها را حکم داده و دیگری را حکم نداده است.
وی افزود: بحث بر سر ایجاد محدودیت مردم نیست. با توجه به اینکه در حوزه‌های دیگر محدودیت ایجاد نشده و مردم می‌توانند از سایر شبکه‌های اجتماعی و خود موبایلشان استفاده بکنند، نشان می‌دهد که قصد ایجاد محدودیت نیست و تنها با ابلاغیه‌ای که گفتم این محدودیت ایجاد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی