[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

آیت‌الله مکارم شیرازی: آیا سزاوار است برای ۴ روز حکومت دست به دروغ و تهمت بزنید؟ ، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: خبرگزاری «حوزه» نوشت: آیت الله مکارم شیرازی صبح دیروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: اختراعات بشر خوب است، اما شمشیر دو لبه است که می‌توان در مسیر خوب و بد از آن استفاده نمود که غالبا در مسائل بد به کار گرفته می‌شود.
وی اظهار کرد: نیروی اتم می‌تواند خدمات بسیاری به بشریت داشته باشد؛ اما از آن طرف می‌تواند به بمب نیز تبدیل شده و صدها هزار نفر را قربانی نماید. 
این مرجع تقلید ابراز داشت: یکی از این اختراعاتی که اخیراً در اختیار قرار گرفته و شمشیر دولبه است، فضاهای مجازی است که از یک طرف می‌تواند وسیله پیشرفت جامعه بشری شده و از طرف دیگر وسیله‌ای برای نشر زشتی‌ها، آلودگی‌ها، تهمت‌ها و... شود. 
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساخت: پخش شایعات یکی از کارهای نامناسب در فضای مجازی است که معمولاً از طرف دشمنان انجام می‌گیرد؛ چراکه فقط به فکر تخریب هستند و ما باید از این دسیسه‌ها آگاه بوده و بازیچه دست مخالفان نباشیم.
این استاد حوزه تصریح کرد: شایعه پراکنی و پخش اراجیف سبب تزلزل جامعه شده و از نظر اسلام گناه بزرگی است؛ آیا سزاوار است برای رسیدن به 4روز حکومت، دست به دروغ و تهمت بزنید؟ بیایید انتخابات اسلامی برگزار کرده و نامزدها فقط خدمات خود را اعلام نمایند. چرا پیشرفت خود را در نابودی دیگری می‌دانید؛ البته برخی نیز نظام را برای پیشرفت خود تخریب می‌کنند که حرکتی نادرست است.
این مفسر قرآن کریم بیان داشت: بحمدالله کشوری مقتدر و توانا داریم؛ البته مشکلاتی نیز دارد که دشمن به دلیل همان توانایی به دنبال مشکل تراشی است و باید مطابق با توانایی خود به ساخت کشور بپردازیم. آیت الله مکارم شیرازی با بیان این مطلب که اصل انتخابات را تقویت خواهیم کرد، اظهار داشت: ما در مسئله انتخابات نه هیچ دخالتی کردیم و نه خواهیم کرد و مطلقاً راجع به جناح‌ها ورودی نکرده و نخواهیم داشت. 
او در بخش دیگری از سخنان خود به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند: «أخسر النّاس صفقة رجل أخلق یدیه فی آماله و لم یساعده الأیّام على أمنیّته فخرج من الدّنیا بغیر زاد و قدم على اللَّه تعالى بغیر حجّه/ زیان کارترین مردم آن کس است که: عمرى به آرزو گذارند و روزگار وى را به منظور نرساند و از دنیا بى توشه برون رود و در پیشگاه خداوند دلیلى نداشته باشد». این مرجع تقلید اظهار داشت: مسئله آرزوها، یکی از مشکلات مهم زندگی انسان هاست؛ منظور از آرزوها آن است که انسان قانع به وضع موجود نبوده و غالباً هم این آروزها جزو مواردی است که نیازمند به آن نمی‌باشد.
این استاد حوزه ابراز داشت: کسی که شبانه روز برای رسیدن به آرزوهای نامعقول خود تلاش می‌کند، نمی‌تواند به فکر آخرت خود بوده و زاد و توشه‌ای فراهم نمایند. قارون یکی از تجربیاتی است که در قرآن کریم به آن اشاره شده و باید عبرت گرفت. امروز نیز قارون‌هایی بوده و ثروت‌هایی دارند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی