[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

در کشور ما رؤسای جمهور معمولاً دو دوره‌ای بودند - باهنر: در برجام ۷ گل زدیم و ۲ گل خوردیم ، روزنامه شیراز نوین

آفتاب‌‌نیوز: باهنر با اشاره به این نکته که کاندیداها اموال کشور را به تاراج نگذارند، در مورد جمنا، گفت: شاید در جزئیات جمنا اشکالاتی وجود داشته باشد اما امیدواریم صبح انتخابات یک کاندیدای واحد داشته باشیم.
محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست سالانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، با اشاره به اهمیت انتخابات شورای شهر و روستا و نظر شورای‌نگهبان درباره نظارت بر این انتخابات گفت: زمانی که این مسئله (تشکیل شوراهای شهر و روستا) مطرح شد، شورای نگهبان اعلام کرد براساس تصویب قانون اساسی این شورا نمی‌تواند نظارتی بر انتخابات شورای شهر داشته باشد و دیگر اینکه امکان نظارت بر این انتخابات را با گستردگی و تعداد زیاد داوطلبان نخواهد داشت.
وی افزود: براین اساس مجلس شورای اسلامی در آن دوره در یک تصمیم گیری عجولانه و شتاب زده نظارت بر انتخابات شورای شهر را پذیرفت. اما مجلس نمی‌تواند ناظر خوبی بر انتخابات شورای شهر باشد. این مسئله ربطی به این ندارد که مجلس دارای چه جناحیست. اساساً ساختار مجلس برای نظارت بر شوراهای شهر ساخته نشده است؛ زیرا نه دفاتر استانی دارد و نه می‌تواند بر آن نظارت کند.
باهنر در ادامه تصریح کرد: برخی دیگر نیز این ادعا را مطرح می‌کنند که انتخابات در کشور امری بیهوده است و هر کسی که خود بخواهد از صندوق خارج می‌کنند که باید به آنها نیز گفت اگر اینگونه بود، در دولت‌های متفاوت افرادی مخالف آن سیاست‌ها و رویکردها انتخاب نمی‌شدند. به عنوان مثال آقای خاتمی از دل دولت آقای هاشمی بیرون آمد و آقای احمدی‌نژاد در انتخاباتی که همه مسئولیت آن برعهده دولت آقای خاتمی بود، انتخاب شد.
اين نماينده سابق مجلس خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی اصلاح طلبان با آقای هاشمی را نباید دید. در آن زمان که آقای هاشمی رئیس جمهور بود و آقای خاتمی انتخاب شد، اصلاح طلبان تازیانه‌های نقد و توهین را بر مرحوم هاشمی وارد می‌کردند و حرف‌هایی می‌زدند و به او نسبت‌هایی مانند عالی‌جناب سرخ‌پوش و... می‌دادند.
وی در ادامه به عملکرد و کارنامه دولت روحانی اشاره و تصریح کرد: در این مدت اقداماتی انجام شده‌است که برخی از آنها قابل تقدیر است؛ به عنوان مثال در حوزه اقتصادی فعالیت‌هایی انجام شده است که باید به عنوان نکات مثبت به آن اشاره کرد. زمانی که دولت آقای روحانی روی کار آمد کشور تورم 44درصدی را تجربه می‌کرد اما با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تورم حداقل 30درصد کاهش پیدا کرد. رشد اقتصادی کشور طی 4سال اخیر از منهای 5درصد به 8درصد رسید که ما نیز این عدد را تکذیب نمی‌کنیم و می‌گوییم عدد و رقم درستی است اما باید دید اگر میزان نفت را نیز از آن کم کنیم همین عدد خواهد شد یا نه.
اين چهره اصولگرا، با اشاره به اظهارات برخی درباره برجام گفت: برخی معتقدند برجام هیچ آثاری نداشت و سیاه نمایی می‌کنند اما من معتقدم قرار بود ما با برجام 10گل به طرف بزنیم و هیچ گلی نخوریم، اما در نهایت 7گل زدیم و دو گل هم خوردیم. اگر امروز از بنده سؤال کنند آیا حاضرید به قبل از برجام برگردید، می‌گویم خیر و فکر می‌کنم نظر نظام هم این نیست که برجام را ما اول پاره کنیم. بله اگر طرف مقابل آن را پاره کرد ما هم آن را آتش می‌زنیم. اما اینگونه نیست که در ابتدا آن را پاره کنیم.
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: ما باید به قدری در دیپلماسی خود قوی عمل کنیم که تا آخرین ریال از حق خود را نیز به زور از حلقوم آنها بیرون بکشیم. تصور من این است که نظام این را هم که ما به قبل از برجام برگردیم قبول ندارد و آن را در شرایطی نگه داشته است که اگر طرف مقابل بخواهد از آن سوءاستفاده کند، آن نیز توان کمک کردن به آن هم خواهد داشت.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور 6کاندیدای نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار است برای روز انتخابات یک کاندیدا بیشتر نداشته باشیم. در کشور ما رؤسای جمهور معمولاً دو دوره‌ای بودند.
نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی درباره کاندیداتوری جهانگیری گفت: وضعیت آقای جهانگیری نیز مشخص است ایشان موقع ثبت نام تکلیف خود را مشخص کرده و گفتند که کاندیدای پوششی و کمکی هستم و اینکه در نهایت به نفع آقای روحانی کنار خواهد رفت. در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار این است که خود جبهه مردمی با کاندیدای واحد وارد عرصه شوند. شاید در جزئیات جبهه اشکالاتی وجود داشته باشد اما در مجموع امروز بسیار امیدواریم این کار با مدیریت واحد جلو رود و صبح انتخابات یک کاندیدای واحد داشته باشیم.
وی با اشاره به توصیه‌های سه کاندیداها گفت: کاندیداها اموال کشور را به تاراج نگذارند و وعده‌هایی ندهند که مجبور شوند از دولت مایه بگذارند. البته نقدها را درست مطرح کنند.
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره نظرسنجی که قرار است در جبهه مردمی درباره گزینه نهایی صورت گیرد، گفت: در نظرسنجی‌ها کمیت رأی و روند افزایشی یا کاهش آرا نیز مورد توجه است و در نهایت تلاش می‌شود بهترین گزینه انتخاب شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی