[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

اجباری شدن آموزش ایمنی برای متقاضیان پروانه کسب، روزنامه شیراز نوین

عیدی پور معاون آموزش، ایمنی و پشگیری سازمان آتش نشانی شیراز: از ابتدای سال 96 تمام متقاضیان دریافت پروانه کسب آموزش ایمنی می‌بینند.
یکی از روش‌های فرهنگ سازی و اشاعه فرهنگ در جامعه آموزش است‌، در واقع با نگاه و رویکردی فرهنگی به آموزش می‌توان به آنها جهت داد و متناسب با اهداف کلان یک نهاد آن‌ را هدف‌گذاری کرد. سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز نیز در راستای چشم‌انداز سازمان و ارتقا سطح فرهنگی شهروندان‌، به آموزش شهروندی اهمیت ویژه ای داده است.
عیدی پور معاون آموزش‌، ایمنی و پیشگیری سازمان در این رابطه گفت : نقش بسزای آموزش در پیشگیری از وقوع حادثه که یکی از اهداف سازمان است، قابل اغماض نیست، به همین دلیل سازمان آتش نشانی با تعامل و همکاری اتاق اصناف استان فارس در اقدامی نو، آموزش اجباری ایمنی و آتش نشانی کلیه متقاضیان دریافت پروانه کسب را عملی کرده است.
معاون آموزش‌، ایمنی و پیشگیری در ادامه گفت: این آموزش ها که در سرفصل‌های ایمنی در محیط کار وکارگاه‌ها برگزار می‌شود از نیمه دوم فروردین ماه برای کلیه متقاضیان اجباری شده و افراد به منظور دریافت پروانه کسب، باید این دوره را گذرانده باشند.
عیدی پور اضافه کرد‌: آموزش ایمنی و آتش نشانی بسیار جذاب هم می‌تواند باشد، ما با برنامه ریزی هایی که در دستور کار قرارداده و در آینده نزدیک عملیاتی خواهیم کرد، سعی می‌کنیم تا با برگزاری آموزش ها به‌صورت علمی و مبتکرانه تر، مردم را در بحث ایمنی دخیل کرده و آنها را برای آموزش و یادگیری راغب تر کنیم.
عیدی پور افزود : شاید برخی از شهروندان از الزامی بودن این آموزش‌ها گله مند باشند و حضور در دوره به منظور گرفتن پروانه کسب را تنها ملاک خود قرار دهند ولی همینکه یک شهروند در این دوره‌های آموزشی شرکت نماید گام مهمی در راستای ارتقاء فرهنگ ایمنی در بین اقشار مختلف جامعه خواهد بود که امیدواریم شهروندان عزیز، ما را در این مهم یاری کنند. عیدی‌پور به ادامه برگزاری این دوره اشاره کرد و گفت: از نیمه دوم فروردین ماه‌، 200 متقاضی این آموزش ها را گذرانده اند و این روند ادامه خواهد داشت. همچنین آموزش ایمنی جهت 600 نفر از پرسنل منتخب شهرداری شیراز نیز با همکاری حوزه‌های تابعه شهرداری در دستور کار قرار گرفته و از هفته آینده اجرا می‌شود. از جمله سرفصل‌های این دوره آموزشی امداد ونجات شهری‌، کمک‌های اولیه‌، ایمنی در محیط کار و اطفاء حریق می‌باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی