[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مشکلات بی‌آبی ناشی از تبدیل مرودشت به قطب تولید گندم است، روزنامه شیراز نوین

گروه شهرستان، مرودشت، حمید معینی:
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار مرودشت مشکلات کم آبی این شهرستان را ناشی از هدفگذاری غلط برای رسیدن به عنوان قطب تولید گندم دانست.
سید مختارامیری در جلسه بررسی و رفع مسائل و مشکلات دهستان محمدآباد بخش مرکزی این شهرستان با بیان اینکه دهستان محمدآباد شامل 15روستا است، اظهار کرد: با توجه به جمعیت10هزار نفری این دهستان‌، باید راهکارهای عملی جهت ساماندهی و رفع مشکلات معیشتی و اشتغال این دهستان اندیشیده شود. معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار مرودشت بیان کرد: اگر امروز با بحران کم آبی در این شهرستان روبرو هستیم بدین جهت هست که شاید خواستیم بزرگ‌نمایی کنیم و این شهرستان را به عنوان قطب تولید گندم کشور و بسیاری شعارهای دیگر معرفی کنیم‌، اما متأسفانه با مصرف بی رویه و هدر دادن آب در بخش کشاورزی باعث تشدید خشکسالی و نابودی منابع آب شدیم. وی گفت: باعث تأسف است که بسیاری از افراد به جای اقدامات و راهکارهای عملی، مشغول اقدامات سطحی ‌و تبلیغاتی هستند. امیری با اشاره به نامه و درخواست اهالی روستاهای این دهستان گفت: خواسته‌های اهالی شامل مواردی مانند حمایت از دامداری‌های سنتی و صنعتی و نیمه صنعتی‌، تأمین آب شرب روستاها‌، مساعدت دولت در حوزه کشت‌های جایگزین و بخشودگی جرائم بانک‌ها با توجه به مصوبات مجلس شورای اسلامی است. معاون برنامه ریزی فرمانداری مرودشت با بیان اینکه دهستان محمدآباد به دلیل خشکسالی تبدیل به بیابان شده است گفت: هدف از این جلسه بیان مسائل و مشکلات روستاهای این دهستان و ارائه راهکار جهت مرتفع نمودن این مشکلات است.
در ادامه این نشست که با حضور دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و جمعی از اهالی روستاهای دهستان محمدآباد و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، پس از طرح مشکلات، موارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و تمهیدات لازم مورد تصویب قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی