[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

عارف: هرکاری بتوانم در حمایت از روحانی انجام می‌دهم، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اطلاح‌طلبان گفت: شایستگی و پاک‌دستی جزء اصلی‌ترین الزامات ما در تهیه لیست انتخاباتی است و پس از آن، تخصص افراد در حوزه شهری و نیاز شورای شهر خواهد بود.
محمدرضا عارف درباره آخرین روند تنظیم لیست اصلاح‌طلبان برای حضور در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران گفت: برای بستن لیست نهایی اصلاح‌طلبان برای حضور در رقابت‌های پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، شاخص‌های مدنظرمان را اعلام کردیم و هم اکنون کاندیداها باتوجه به این شاخص‌ها در حال ارزیابی افراد هستند. برآورد ما این است که در مرحله اول بتوانیم از لیستی که حدوداً ۸۰۰نفره در آن حضور دارند به یک لیست ۲۰۰نفره برسیم و این ۲۰۰نفر را در بررسی‌های بعدی که مراحل آن دقیق‌تر خواهد بود ارزیابی خواهیم کرد. شایستگی و پاک‌دستی جزء اصلی‌ترین الزامات ما است و پس از آن، تخصص افراد در حوزه شهری و نیاز شورای شهر خواهد بود. 
رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اطلاح‌طلبان ادامه داد: ما سعی می‌کنیم که یک شورای شهر کاملاً متخصص داشته باشیم و اولویت‌هایی هم برای حضور زنان و جوان نیز در برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نظر گرفته‌ایم. ما باید از میان ۲۰۰نفر که اکثریت آنها متخصص هستند ۲۱نفر را انتخاب کنیم که این انتخاب بسیار سخت خواهد بود.
او درباره اظهارت برخی برای کنارگذاشتن اصلاح‌طلبانی که در شورای شهر چهارم عملکرد خوبی نداشتند گفت: ما برای انتخاب اشخاص و بستن لیست نهایی اصلاح‌طلبان شاخص‌هایی داریم که همه افراد بر مبنای این شاخص‌ها انتخاب خواهند شد.
عارف با اشاره به ردصلاحیت کاندید‌اهای اصلاح‌طلب در شهرستان‌ها اظهار کرد: به صورت جدی در فراکسیون امید در مورد ردصلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب در شهرستان‌ها بحث کردیم؛ زیرا هیئت ناظر چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان، از نمایندگان مجلس هستند. ما تلاش می‌کنیم تا برای ردصلاحیت‌ها مبنا را قانون و چهار مرجع قرار دهند و نه اینکه خدای ناکرده این ردصلاحیت‌ها با نظر شخصی و نظر سیاسی انجام شود.
رییس فراکسیون امید، این ردصلاحیت‌ها را بسیار نگران کننده خواند و گفت: متأسفانه در برخی استان‌ها وضعیت ردصلاحیت اصلاح‌طلبان نگران کننده است و به نظر می‌رسد برخی ردصلاحیت‌ها بر اساس اطلاعات حاشیه‌ای و سلیقه‌ای عمل شده است. امیدواریم توسط هیئت‌های نظارت استانی و مرکزی این موضوعات جبران شود و هرکسی که با توجه به قانون واجد شرایط است، تأیید صلاحیت شود.
او در مورد اینکه آیا شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ستادی تشکیل خواهند داد گفت: ستادهای مشترکی با حضور اصلاح‌طلبان و افراد ستاد روحانی برای کمک به دولت تدبیر و امید در همه استان‌ها تشکیل شده است و امیدواریم بتوانیم همین‌طور با جدیت در کنار هم به تلاش ادامه دهیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به آغاز زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، به نفع حسن روحانی سخنرانی خواهد کرد اظهار داشت: من نیز همانند همه دوستان هرکاری که برای حمایت از دولت حسن روحانی بتوانم در حد توان و در زمان مشخص انجام خواهم داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی