[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

عراقچی: آمریکا کماکان به تعهدات خود پایبند است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امورخارجه گفت: طرف آمریکایی به عنوان موضع رسمی گفت که درحال ارزیابی برجام است؛ اما در طول این ارزیابی کماکان به تعهدات خود پایبند هستند.
سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه پس از پایان هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام دروین در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی او از موضع آمریکا گفت: جلسه کمیسیون مشترک بسیار خوب بود و این که همه شرکت کنندگان بر اجرای تعهدات خود تأکید کردند، پیام مهمی بود.
وی گفت: فعلاً موضع آمریکایی‌ها پایبندی به برجام است؛ البته اعلام این که در حال بازنگری هستند و حرف‌های بعضاً منفی، با فضای مثبت مورد نیاز برای اجرای برجام فاصله دارد که درباره این موضوعات بحث کردیم.
عراقچی خاطرنشان کرد: البته ما نیز برجام را ارزیابی می‌کنیم و گزارش‌های سه ماهه ما به مجلس، نتیجه همین ارزیابی‌های مستمر است.
هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) با حضور نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا در شهر وین پایتخت اتریش آغاز شد.
در این نشست «عباس عراقچی» معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه و «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور دارند.
این نخستین نشست کمیسیون در زمان روی کار آمدن دولت جدید آمریکاست. نشست قبلی در روز 21 دی (10 ژانویه 2017) ده روز پیش از پایان دوران ریاست جمهوری اوباما و به درخواست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد تا به بدعهدی‌های آمریکا و تمدید قانون موسوم به ایسا بپردازد.
یکی از موضوع‌هایی که در دستور کار این نشست است، رسیدگی به درخواست خرید 950تن کیک زرد از قزاقستان در یک دوره سه ساله است که موافقت همه کشورهای طرف کانال خرید در خصوص آن اخذ نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی