[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

یادداشت- ورزشگاه پارس، روزنامه شیراز نوین

این روزها افتتاح ورزشگاه بزرگ پارس موجی از انگیزه و امید در ورزش دوستان و اهالی فوتبال ایجاد کرده است. هر چند دیدن چنین فضای زیبا و منحصر به فردی آه حسرت را از دل فوتبالی‌ها بر می‌آورد، که این روزها باید برق و فجر شیراز لیگ برتری بودند تا شیرازی‌ها داشتن چنین ورزشگاهی را به رخ بکشند و افتخار کنند. 
نداشتن تیم در سطح لیگ برتر فوتبال چند سالی است که به یکی از دغدغه‌های فوتبالدوستان تبدیل شده است و هر کس تلاش می‌کند توپ تقصیرِ نداشتن تیم را به میدان دیگری بیندازد و مسائل گذشته را به‌روز کند، که البته این رویه هیچ دردی را دوا نمی‌کند.
هر چند که داشتن تیم در سطح بالای ورزش فوتبال ابزاری خوب و مناسب برای کشاندن تماشاچی به ورزشگاه است ولی با وجود زیرساختی این چنینی می‌شود بدون حضور در سطح بالای فوتبال هم کارهایی انجام داد که هم ورزشگاه و امکانات شهر را به همگان معرفی کرد، هم تماشاگران را به ورزشگاه کشاند و هم اینکه برای تیم‌های شیرازی حاضر در لیگ‌های دسته یک و دو و سه ایجاد انگیزه و امید کرد، مثلاً با رایزنی مسئولان ورزش و جوانان می‌توان مسابقات مهم ملی یا دوستانه بین المللی را به شیراز آورد، کافی است این اتفاق یک بار بیفتد و ورزشگاه پارس به مسئولان فوتبال و ورزش کشور معرفی شود، آن وقت است که خودشان در صف متقاضیان برای برگزاری مسابقات مهم در شیراز قرار می‌گیرند. شاید گفته شود که در کشور ورزشگاه‌های بزرگ دیگری هم وجود دارد، اما چند نکته و امتیاز ورزشگاه پارس را از رقبای دیگرش حتی با گنجایش بیشتر متمایز می‌کند، اول این که شیراز در حال حاضر تیم یا باشگاهی ندارد که ادعای در انحصار داشتن استادیوم را داشته باشد، دوم این که دیگر رقیبان از فضایی که به لحاظ زیبایی و چشم نوازی در این استادیوم آفریده شده محروم‌اند و سومین امتیاز ورزشگاه پارس، تجهیزات مدرن اعم جایگاه تماشاچی به روز، جایگاه خبرنگاران و امکانات اینترنتی و نزدیکی به مرکز شهر است. 
امید است با پشتکار و انگیزه ای که در مدیران ورزشی و مدیریت ارشد استان سراغ داریم موجبات حضور تیم‌های بزرگ در قالب تورنومنت یا دیدار دوستانه فراهم شود، نباید از هزینه در این راه ترسید زیرا این کار روند بالا رفتن و انگیزه یافتن تیم‌های شیرازی را سرعت می‌بخشد. 

Mahmood.shaban39@gmail.com
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی