[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

دبیرکل حزب مؤتلفه: میرسلیم تا پایان مناظرات می‌ماند، روزنامه شیراز نوین

حبیبی با بیان اینکه میرسلیم تا پایان مناظرات انتخاباتی حضور خواهد داشت، گفت: پس از پایان مناظرات براساس نتیجه نظرسنجی‌های اعلام شده تصمیم نهایی ما گرفته خواهد شد.
محمد نبی حبیبی درباره برخی اظهارات مبنی براینکه میرسلیم به نفع یکی از دو کاندیدای دیگر اصولگرا کنار می‌کشد، اظهار کرد: ما در سال گذشته قبل از تشکیل جبهه مردمی انقلاب اسلامی بر اساس مراحلی که در حزب مؤتلفه طی شد و همچنین رأی شورای مرکزی تصمیم گرفتیم هم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنیم و هم نامزد داشته باشیم.
او با بیان اینکه نظر شورای مرکزی بر کاندیداتوری میرسلیم بود، گفت: در این ساز و کار آقای میرسلیم را به عنوان نامزد حزب مؤتلفه اسلامی انتخاب و اعلام کردیم.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به جبهه مردمی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: بعد از تشکیل جبهه مردمی و اعلام موجودیت آن ما موضع رسمی در برابر این جبهه اتخاذ کردیم و گفتیم از آمدن این جبهه استقبال می‌کنیم و همراه این جبهه هستیم؛ چراکه آن را ظرفیت اصولگرایی می‌دانیم. اما براساس مصوبه شورای مرکزی مؤتلفه نامزد ما حداقل تا پایان مناظرات آقای میرسلیم خواهد بود.
حبیبی تصریح کرد: بعد از نام‌نویسی و تأیید مهندس میرسلیم بی‌شک او در مناظرات شرکت خواهد کرد. البته ما به مسائل انتخابات نگاه نمی‌کنیم و معتقدیم مصلحت کلی اصولگرایان نسبت به مسائل مؤتلفه ارجحیت دارد همانطور که مصلحت کلی نظام بر مصلحت جریان اصولگرایی ارجحیت دارد.
او با تأکید بر حضور میرسلیم تا پایان مناظرات انتخاباتی گفت: میرسلیم تا پایان مناظرات نامزد ما خواهد بود و پس از پایان مناظرات براساس نتیجه نظرسنجی‌های اعلام شده تصمیم نهایی ما گرفته خواهد شد.
عضو حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: معتقدم نظرسنجی‌هایی که در حین و پایان مناظرات اعلام می‌شود، به طور تقریبی می‌تواند مشخص کند در جریان اصولگرایی که در حال حاضر آقایان قالیباف، میرسلیم و رئیسی سه نامزد آن هستند، کدام حائز رأی اکثریت هستند.
حبیبی با اشاره به اساسنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تعریفی که از روحانیت دارند روحانیون را به عنوان فصل‌الخطاب معرفی کردند. از طرفی باتوجه به سابقه حزب مؤتلفه و اینکه ما جامعتین را فصل الخطاب می‌دانیم، بنابراین تصمیم نهایی ما برای آقای مهندس میرسلیم در ابتدا تا بعد از مناظرات اتخاذ نخواهد شد.
او ادامه داد: بعد از مناظرات نیز باتوجه به نتیجه نظرسنجی‌ها و نظر روحانیت شورای مرکزی حزب تصمیم می‌گیرد که چه کاری را انجام دهد.
این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سؤال که ممکن است بعد از مناظرات و نتیجه نظرسنجی‌ها دو کاندیدای دیگر اصولگرا به نفع آقای میرسلیم کناره‌گیری کنند، اظهار کرد: من از طرف آن‌ها نمی‌توانم در این باره پاسخی بدهم اما مؤتلفه اسلامی در نهایت براساس دو فاکتور نتیجه نظرسنجی‌ها و نظر روحانیت تصمیم‌گیری خواهد کرد.
او تأکید کرد: ما با جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مشترکاتی داریم که مانع از ناهماهنگی ما و جبهه با هم خواهد شد. از آنجا که شورای مرکزی در حال حاضر اطلاعی از نظر سنجی‌ها و نظر روحانیت ندارد، بنابراین هیچ تصمیم خاصی را اتخاذ نکرده است. حبیبی در پاسخ به این سؤال که آیا حضور میرسلیم باعث تفرق و شکسته شدن آرای اصولگرایان می‌شود یا نه، خاطرنشان کرد: سیاست‌های مؤتلفه در گذشته نشان داده ما تاکنون در ائتلاف اصولگرایان اخلال ایجاد نکردیم و با توجه به دو فاکتوری که بیان شد تصمیم نهایی را شورای مرکزی مؤتلفه اتخاذ می‌کند. همچنین در حال حاضر سؤالاتی وجود دارد که پاسخ آن پس از مناظرات مشخص می‌شود. از همین‌رو ما در پایان مناظرات تصمیم خودمان را اعلام
 می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی