[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

قاتل مرد همسایه: بايد از راه قانون وارد مي‌شدم، روزنامه شیراز نوین

‌مرد بنگاه‌دار كه یك سال قبل همسایه‌اش را به دلیل ریختن تفاله چای با ضربه چوب بیس‌بال به قتل رسانده بود، دو روز پیش محاكمه شد.
پانزدهم دی‌ماه سال گذشته، كاركنان یكی از بیمارستان‌های تهران، مأموران كلانتری 161 ابوذر را از مرگ مشكوك مردی 49ساله به نام یوسف باخبر كردند. لحظاتی بعد، مأموران پلیس در محل حاضر شدند.
برادر یوسف كه شاهد ماجرا بود گفت: ما در طبقه اول ساختمانی مسكونی در خیابان ابوذر زندگی می‌كنیم. پنجره یكی از اتاق‌هایمان هم به روی خیابان باز می‌شود. ساعتی قبل برادرم مقداری تفاله چای از پنجره به پیاده‌رو ریخت. این موضوع اعتراض مردی را به همراه داشت كه آنجا بنگاه دارد. برادرم با آن مرد كه سیاوش نام دارد سر این موضوع دعوا كرد. وقتی دعوایشان بالا گرفت، سیاوش از مغازه‌اش چوب بیس‌بال برداشت و به برادرم ضربه زد كه بی‌هوش شد. وقتی او را به بیمارستان منتقل كردیم، پزشكان گفتند به مرگ مغزی مبتلا شده است؛ به دلیل همین ما اعضای بدنش را به بیمارستان نیازمند اهدا كردیم.
با اطلاعاتی كه برادر مقتول در اختیار پلیس گذاشت، متهم بازداشت شد. متهم به جرمش اعتراف كرد و در شرح ماجرا گفت: یوسف و برادرش مدام زباله‌هایشان را از پنجره بیرون می‌ریختند. بارها در این‌باره به آنها هشدار دادم، اما توجه نكردند. روز حادثه یوسف مقداری تفاله چای به پایین ریخت. به رفتارش اعتراض كردم، اما او و برادرش با چوب به من حمله كردند. برای دفاع از خودم چوب بیس‌بال برداشتم و ضربه‌ای به مقتول زدم كه كشته شد.
متهم در تحقیقات بعدی هم حادثه را شرح داد و صحنه جرم را هم بازسازی كرد. با كامل شدن تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه چهارم دادگاه كیفری استان تهران فرستاده و سیاوش روز گذشته از زندان به جلسه دادگاه منتقل شد. بعد از اینكه قاضی عبداللهی رسمیت جلسه را اعلام كرد، اولیای دم گفتند كه خواسته‌شان قصاص است.
سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: 17سال مدیر تداركات سینمایی بودم تا اینكه از كار تعدیل شدم. بعد از آن بود كه یك بنگاه املاك اجاره كردم و مشغول كار شدم. مقتول و برادرش در طبقه بالا زندگی می‌كردند. آنها چندبار آشغال و آب به پایین ریخته بودند و چون وسواس داشتم، اعتراض كردم و خواستم دیگر تكرار نكنند، اما آنها توجهی نكردند و دوباره این كار را انجام دادند.
متهم در توضیح حادثه هم گفت: روز حادثه متوجه شدم بار دیگر آب و آشغال روی موتور و جلوی مغازه‌ام پاشیده شده است. وقتی مقتول را دیدم، به رفتارش اعتراض كردم، اما توجهی نكرد و از محل رفت. از رفتارش خیلی عصبانی شدم؛ به همین دلیل لحظاتی بعد وقتی دوباره از راه رسید، دوباره به او اعتراض كردم. او این بار همراه برادرش به من حمله كرد. هر دو با چوب من را كتك زدند. من هم برای دفاع از خودم چوب بیس‌بالی برداشتم و به سمت مقتول پرتاب كردم كه به سرش برخورد كرد و روی زمین افتاد.
متهم در آخرین دفاع گفت: نمی‌دانستم اعتراض‌هایم منجر به درگیری می‌شود و قصد كشتن نداشتم، می‌خواستم از خودم دفاع كنم. با این حال نباید با مقتول و برادرش وارد مشاجره می‌شدم و باید از راه قانون وارد می‌شدم. هیئت قضایی بعد از ختم جلسه وارد شور شدند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی