[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

رضایی کوچی : اخذ مالیات از خانه‌های دوم پایان سناریوی آشفتگی بازار مسکن، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با مثبت ارزیابی کردن طرح اخذ مالیات از خانه‌های دوم، گفت: با اجرایی شدن این طرح ساماندهی بازار مسکن و تعادل میان عرضه و تقاضای آن ممکن خواهد شد.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مطرح شدن طرح اخذ مالیات از خانه‌های دوم، گفت: این خانه‌ها نیز به مثابه خانه‌های خالی بوده با این تفاوت که در برخی از فصول سال سکونت در آن صورت می‌گیرد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید ساماندهی بازار مسکن در دستور کار باشد، تصریح کرد: اخذ مالیات از خانه‌های دوم می‌تواند حجم تقاضای مسکن در نتیجه احتکار آن را کاهش دهد.
وی با تاکید بر اینکه باید خانه‌های خالی به بازار عرضه شوند، افزود: اینکه خانه‌ای به عنوان خانه دوم خالی باشد یعنی فرد تمکن مالی داشته از این رو اخذ مالیات از آن لازم است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید سازوکاری برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای مسکن ایجاد شود، گفت: در شرایط فعلی تقاضا بر عرضه پیشی گرفته که نتیجه آن رشد فزاینده قیمت‌ها در این بازار است. رضایی کوچی ادامه داد: ایجاد تعادل قیمتی در بازار مسکن را لازم خواند و تصریح کرد: برنامه دولت آتی در بخش مسکن باید شفاف بوده و به ساماندهی این بازار می‌انجامد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که دولت لایحه‌ای در خصوص اخذ مالیات از خانه‌های دوم به مجلس ارائه کند، در اسرع وقت به بررسی آن خواهیم پرداخت زیرا این بازار نیازمند تعامل قوا برای ساماندهی است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی