[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

ساماندهی موزه مردم‌شناسی و مرمت دو اثر تاریخی شهرستان آباده، روزنامه شیراز نوین

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آباده از تخصیص اعتبار جهت مرمت پل صفوی ایزدخواست، تیمچه صرافیان آباده و فنس کشی محوطه موزه آباده خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس داوود جعفرپور گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان آباده و تخصیص اعتبار استانی، مبلغ 500میلیون ریال اعتبار جهت مرمت کامل بنای تاریخی و ثبتی پل ایزدخواست اختصاص یافت که در روزهای آینده اجرایی می‌گردد.
وی در ادامه با اشاره به مرمت طبقه همکف مجموعه تیمچه صرافیان در دو سال گذشته و بهره برداری از آن به عنوان ششمین بازارچه صنایع دستی کشور افزود: مقرر شده است طبقه دوم مجموعه نیز در سال جاری با اعتباری بالغ بر 600میلیون ریال در بخش راهرو و نصب جان پناه مرمت و بعد از اتمام مراحل مرمت در اختیار سایر هنرمندان صنایع دستی قرار گیرد.
مسئول اداره میراث فرهنگی آباده همچنین در خصوص تخصیص اعتبار موزه مردم شناسی آباده اظهار داشت: موزه مردم شناسی با توجه به وضعیت موجود، نیازمند حصارکشی مناسب می‌باشد که با تخصیص اعتبار 300میلیون ریالی این امر به زودی بعد از طی مراحل تعیین پیمانکار انجام می‌گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی