[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

رعایت اصول ایمنی درحین کار، عامل مؤثری در کاهش حوادث ناشی از کار است، روزنامه شیراز نوین

چهاردهمین مراسم گردهمایی سالیانه HSE  (سلامت‌، ایمنی و محیط زیست) در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برگزار شد.
در این همایش مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر لزوم پیروی تمامی کارگران از اصول ایمنی در زمان انجام کار تاکید کرد.
زینل قنبری اظهار داشت: گاهی اوقات دیده شده است که کارگری در اثر شتابزدگی‌، رعایت نکردن اصول و قواعد ایمنی و نادیده گرفتن توصیه‌های ایمنی دچار حادثه می‌شود که این امر یک مجموعه را با چالش جدی روبرو خواهد ساخت.
وی ادامه داد‌: هر کارگری باید این را مد نظر داشته باشد که اولین مسئول ایمنی خود فرد می‌باشد و اوست که می‌تواند شرایط را کنترل کرده و از بروز حوادث و صدمات احتمالی جلوگیری به عمل آورد.
قنبری‌، رعایت اصول ایمنی در حین کار را عامل موثر در کاهش حوادث ناشی از کار دانست و ادامه داد:  ایمنی موضوع مهمی است که غفلت ازآن فاجعه‌بار خواهد بود.
وی کاهش فشار کار و همچنین کاهش حوادث و صدمات را از جمله مزیت‌های رعایت موارد ایمنی در محل کار برشمرد و گفت: با رعایت اصول ایمنی ضمن کاهش یافتن صدمات جانی‌، کارآیی افراد نیز افزایش خواهد یافت. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود به بحث آموزش کارگران نیز اشاره کرد و بیان داشت: با افزایش آگاهی و آموزش مستمر کارگران و به‌روز کردن دانش آنها می‌توانیم بحث ایمنی را عمیق‌تر و گسترده تر نهادینه کرده و از وقوع حادثه جلوگیری کنیم‌.
قنبری خاطرنشان کرد: زمانی می‌توانیم به کامل بودن روند کار و خروجی مثبت فعالیت‌ها دلخوش باشیم که اتقاقی رخ نداده و شاهد حوادث ناگواری چون فوت کارگر‌، صدمه بدنی و... نباشیم.
در بخشی دیگر از این مراسم معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز نیروهای انسانی در هر سازمان را ارزشمند توصیف کرد و گفت‌: از آنجا که نیروی انسانی از سرمایه‌های ارزشمند هرمجموعه و سازمان به شمار می‌روند بنابراین حفظ‌، رشد و توسعه نیروهای انسانی از رسالت‌های اصلی هر سازمان است. 
حمیدرضا جلایر بیان داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در سال‌های اخیر با تعریف پروژه‌های تحقیقاتی در موضوع ایمنی و سلامت افراد‌، با تهیه فیلم و تیزر‌های ایمنی و پخش از طریق شبکه استانی و دیگر رسانه‌ها، برگزاری کارگاه‌های ایمنی با حضور کارشناسان و ... سعی داشته است سطح دانش و کارایی افسران ایمنی را بهبود بخشیده و ارتقاء دهد.
در بخشی دیگری از این مراسم رئیس واحد بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز نیز گفت‌: تمام تلاش ما براین قرار گرفته تا شاهد سیر نزولی در کاهش حوادث و تلفات در محیط‌های کاری و در میان کارگران بوده و جایگاهی ایمن و مطمئن را برای کارگران رقم بزنیم .
مومنی، ادامه داد: سازمان بین المللی کار، شعار امسال خود را با محوریت «بهینه سازی و استفاده از داده‌های ایمنی و بهداشت شغلی در سلامت شاغلین» قرار داده است که این امر لزوم توجه به نکات ایمنی و توجه به بهداشت محیط کار کارگران را دوچندان می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی