[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: دولت در اجرای سند ۲۰۳۰ منویات رهبری را بی‌کم و‌کاست در نظر می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار کرد: دولت در اجرای سند آموزشی 2030 منویات رهبری را بدون هیچ کم و کاستی رعایت خواهد کرد. ضمن اینکه باید توجه داشت الزامی برای اجرای همه بخش‌های این سند وجود ندارد. 
حسینعلی امیری که طی نشستی خبری ظهر دیروز (دوشنبه) سخن می‌گفت، تصریح کرد: دولت در خصوص برنامه ششم توسعه به طور جد بر قانون پایبند است و برخی اخبار درخصوص اینکه رئیس‌جمهور دستور توقف اجرای آن را صادر کرده است، از اساس دروغ است. 
وی افزود: درست است که برنامه ششم در قالب طرح در مجلس بررسی شد اما به محض تصویب آن به شکل قانون رئیس‌جمهور آن را برای اجرا به وزارتخانه‌ها و نهادهای ذی‌ربط ارسال نمود و دستور داد اگر برای اجرای آن مصوبات دولتی لازم است هرچه سریع‌تر در هیئت دولت بررسی و تصویب شود. 
امیری تاکید کرد: ملاک عمل این دولت، رعایت قانون بدون هیچ کم و کاستی است و رئیس‌جمهور به این موضوع توجه ویژه ای دارد و هیچ مقاومتی در برابر اجرای قانون از سوی دولت وجود ندارد. وی در خصوص لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی گفت: این برداشت هنوز انجام نشده و دولت لایحه آن را به شکل دو فوریتی ماه‌ها قبل تقدیم مجلس کرد که این منابع برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در مناطق محروم وعشایری به کار گرفته شد. البته تاکنون در دستور بررسی در مجلس قرار نگرفته است و امیدواریم این لایحه در اولین فرصت توسط مجلس تصویب شود و به قانون دربیاید. 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: لایحه جامع انتخابات در کمیته سیاسی‌دفاعی دولت در حال بررسی است و امیدواریم هرچه سریع‌تر مراحل نهایی آن انجام شود و معتقدیم این لایحه یکی از ضروریات مهم کشور است که برخی مشکلاتی که در ثبت نام کاندیداهای انتخابات پدید می‌آید را مرتفع می‌کند.  وی تصریح کرد: برخی شائبه‌ها در مورد افزایش حقوق اقشار آسیب پذیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی مطرح شده که بخشی از آنها ناصحیح است و دولت براساس اعتقاد خود که حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است به‌تدریج حقوق این اقشار را سه برابر افزایش داد و این اقدام، اقدامی تبلیغاتی نبوده است. 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درخصوص تخلفات صورت گرفته در جریان تبلیغات انتخاباتی گفت: برخی اقدامات در مسیری خلاف قانون در تبلیغات انتخاباتی انجام شده که جنبه مجرمانه داشته و برای بررسی به دستگاه قضایی ارسال شد. با توجه به اینکه ریاست قوه قضائیه شعبی را برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی اختصاص داده درخواست شد هرچه سریعتر به آنها رسیدگی شود. امیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه دولت تصمیم گرفت لایحه بانکداری اسلامی به صورت تدریجی به مجلس ارائه شود گفت: این لایحه لایحه ای سنگین و مفصلی است. و بر همین اساس در دولت تصمیم گرفته شد این لایحه به صورت بخش بخش و براساس اولویت‌های روز به مجلس تقدیم شود و مذاکرات لازم با کمیسیون اقتصادی مجلس در اینباره صورت گرفت و بخش ابتدایی آن که مرتبط با نظارت بر نظام بانکداری اسلامی و ضرورت‌های آن است در حال نهایی شدن است و به مجلس تقدیم می‌شود. 
وی با تاکید بر توجه به خواست رهبری در سند 2030 گفت: اجرای این سند مطابق با منویات رهبری خواهد بود. و باید توجه داشت این سند یک سند الزام آور نیست و از لحاظ حقوقی ما حق این را داریم که هر بخشی از آن را که درست تشخیص دادیم اجرا کنیم و بخش‌هایی ازآن اجرا می‌شود که مطابق با منویات رهبری و ارزش‌های سیاسی و مذهبی ما باشد. 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به گزارش عملکرد معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید تعداد 22 جلسه شورای معاونین و مدیران کل امور مجلس دستگاه‌های اجرایی برگزار شد و 28 جلسه رئیس‌جمهور با نمایندگان، مجامع استانی با مجالس دوره نهم و دهم انجام پذیرفت و تعداد 2 جلسه نیز با فراکسیون‌های امید و مستقلین ولایی مجلس دهم  و یک جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با رئیس‌جمهور تنظیم شد.
 امیری تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید 127 لایحه در دوره دهم مجلس اعلام وصول شد و 200 قانون توسط ریاست جمهوری ابلاغ شد. همچنین در دوره نهم مجلس 213 طرح برای اعلام نظر به دولت ارسال شد و در دوره دهم نیز 67 طرح به این منظور تقدیم دولت شد و از میان 248 طرح در مجلس نهم و 138 طرح در مجلس دهم، 81 طرح تبدیل به قانون شد. وی افزود: تعامل مجلس و دولت شکل مطلوبی دارد و ما از تلاش‌های رئیس مجلس شورای اسلامی و تک تک نمایندگان قدردانی می‌کنیم. امیری در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: 29 اردیبهشت مهمترین اتفاق سال جاری رقم خواهد خورد و یکی از ویژگی‌های جمهوری اسلامی که تحقق اراده مردم در قالب انتخابات است با رای گیری در مورد رئیس‌جمهور انجام خواهد شد. و آنچه که مهم است این است که ما شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات باشیم که همواره مورد تاکید و خواست رهبری است و امیدواریم همه گروه‌ها و جریانات معتقد به نظام اسلامی فارغ از نگاه‌های سیاسی در این انتخابات مشارکت کنند و مشارکت حداکثری رقم بخورد. که بی شک در انسجام درونی و تقویت وحدت ملی موثر خواهد بود. و مشارکت گسترده در انتخابات می‌تواند بسیاری از مشکلات ما در عرصه بین‌المللی و داخلی را حل نماید. وی تاکید کرد: انتظار ما از همه جریانات درگیر انتخابات رعایت اخلاق و مراعات انصاف است و نباید به هیچ وجه برای کسب آرا بیشتر آموزه‌های اخلاقی اسلامی و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی زیر سوال برود و امیدواریم ان شاءالله شنبه 30 ام اردیبهشت ماه با مشارکت حداکثری سرنوشتی برای کشور رقم بخورد که خداوند خشنود و ملت ما رستگار شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی