[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

بازدید رایگان از موزه‌ها و تقدیر از دست‌اندرکاران حوزه میراث فرهنگی استان، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس برنامه‌های هفته میراث فرهنگی در فارس را اعلام کرد‌. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، مصیب امیری از افتتاح و بهره برداری صحن مسجد وکیل، همزمان با روز جهانی موزه‌ها به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های هفته میراث فرهنگی یاد کرد. وی گفت: در روز 28 اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه‌ها، هفته میراث فرهنگی آغاز به کار می‌کند که از جمله برنامه‌های این روز رایگان شدن موزه‌ها و کلیه اماکن تحت پوشش این اداره کل است‌. امیری گفت: برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی موزه و حفاظت از آثار تاریخی، چندین نمایشگاه با رویکرد معرفی جاذبه‌های تاریخی فرهنگی استان، چند نمایشگاه تخصصی عکس و پوستر تحت عنوان پارسه از منظری دیگر، نمایشگاه کشفیات یگان حفاظت میراث فرهنگی در حوزه اشیاء بدلی در موزه مردم شناسی شهرستان کازرون، نمایشگاه صنایع دستی در موزه مردم شناسی شهرستان کازرون، نمایشگاه بوم مردم شناسی در روستای الیف، کارگاه آموزشی مرمت سفال در کازرون، نشست تخصصی راهکارهای حفاظتی با انجمن‌های مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی،  نمایشگاه گذر زمان در تخت جمشید و ... در این هفته برپا می‌شود.  
وی نمایشگاه معرفی80 پروژه مرمتی در حال انجام در قالب استند‌آپ، نمایشگاه فعالیت‌های طلا سازی و نقره سازی از دوره سلجوقی تا پهلوی اول، نمایشگاه آثار مرمت شده در سال 95 در موزه تخت جمشید را از دیگر اقدامات تخصصی در هفته میراث فرهنگی عنوان کرد. امیری افزود: طی مراسمی ویژه از استادکاران، باستان شناسان، مرمت کاران، موزه داران، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، مجموعه داران، خادمین میراث فرهنگی، راهنمایان افتخاری ایام نوروز تجلیل می‌شود.  
او همچنین گفت: بازدید از کارگاه‌های مرمت اشیاء موزه ای و برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با سفال‌های منقوش در دوران‌های مختلف نیز از برنامه هایی است که در هفته میراث فرهنگی برای کودکان در مجموعه جهانی تخت جمشید برگزار خواهد شد.  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: روز سوم خردادماه اختتامیه هفته میراث فرهنگی همزمان خواهد بود با برگزاری برنامه فرهنگی ورزشی تحت عنوان راه شاهنامه که طی آن 30 دونده مسیر دروازه قرآن را از شیراز تا شهرستان مرودشت و مجموعه تخت جمشید به مسافت 45 کیلومتر خواهند دوید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی