[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

حمایت منابع طبیعی فارس از طرح بوم گردی، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: معاون برنامه ریزی و پشتیبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: باید از ظرفیت‌های مناطق مختلف این استان از جمله بوم گردی (اکوتوریسم) برای جذب گردشگر بهره گرفت و این اداره کل نیز حاضر به حمایت از چنین طرحی است. 
حمیدرضا میرقادری، دوشنبه در بازدید از طرح‌های مرتعداری و دیدار با مرتعداران شهرستان پاسارگاد افزود: ضروری است مرتعداران این شهرستان به بهره برداری اصولی از مراتع و شیوه‌های نوین مرتعداری از جمله بوم گردی (اکوتوریسم) توجه کنند.
وی، همچنین در مورد تامین اعتبار و تهیه برخی ادوات مورد نیاز و بکارگیری چند نیروی قرقبان فصلی برای پیشگیری از آتش سوزی در این شهرستان قول مساعد داد.
رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی استان فارس نیز در این بازدید گفت: موضوع حفظ و حراست از مراتع باید برای بهره برداران از مراتع در اولویت باشد و آنها باید به مساله تعیین قرقبان، چرای یکنواخت دام در مراتع و همچنین آموزش افراد برای حفظ مرتع اهتمام داشته باشند و در این زمینه اقدام‌های مورد نیاز را انجام دهند. 
صالحی، همچنین بر ضرورت استفاده از قابلیت‌های شهرستان پاسارگاد برای جذب گردشگر از طریق بوم گردی تاکید کرد. 
وی، برای حل مسائل مراتع منطقه مراتع سوباتان و قربانقلی این شهرستان از طریق ممیزی در فصل بهار قول مساعد داد و گفت: محقق شدن این کار نیازمند همکاری مرتعداران است.
حسن خسروانیان، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد هم با اشاره به اینکه حفظ و حراست از جنگل‌ها و مراتع در اولویت نخست این اداره قرار دارد، بیان داشت: با تدابیری که در حوزه پیشگیری از آتش سوزی در منابع طبیعی و اطفای حریق اندیشیده شده، از میزان آتش سوزی‌ها در مراتع این شهرستان کاسته شده است.
مسئولان یاد شده در ادامه از مراتع شهرستان پاسارگاد از جمله ابوالوردی، مبارک‌آباد و چاه بید، بلاغی، خرسی، قربانقلی و سوباتان با حضور اعضای شورای عشایری و شورای اسلامی بخش پاسارگاد و همچنین شماری از مجریان طرح‌‌های مرتعداری و مرتعداران، بازدید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی