[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

مراسم تنفیذ احکام اعضای هیئت مدیره سومین دوره کانون سردفتران و دفتریاران فارس، روزنامه شیراز نوین

در این همایش مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن قدردانی و تقدیر از اعضای هیئت مدیره قبلی کانون سردفتران و دفتریاران این استان اظهار داشت: در این سال‌های پر تنش پیاده سازی ثبت نوین، اگر همراهی و تعامل مطلوب دفاتر اسناد رسمی با ادارات ثبت وجود نداشت، هم اکنون شاهد سرعت بهینه ارائه خدمات به مردم شریف میهن اسلامی نبودیم و نقش ارزشمند کانون سردفتران و دفتریاران استان فارس در پیشرفت‌ها و دستاوردهای این اداره کل به وضوح قابل لمس است.
با حضور معاون امور اسناد، مدیرکل امور اسناد و سردفتران، مدیرکل دفتر نظارت و هماهنگی اجرای اسناد رسمی و دادستان انتظامی دادگاه سردفتران و دفتریاران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ریاست کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، معاونت قضایی دادگستری فارس، مدیرکل، معاونین و کارشناسان اداره کل ثبت اسناد و املاک و جمعی از سردفتران و دفتریاران این استان مراسم تنفیذ احکام هیئت مدیره سومین دوره کانون سردفتران و دفتریاران فارس در سالن سعدی آموزش و پرورش برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم حسین ساجدی، رییس هیئت مدیره قبلی کانون سردفتران و دفتریاران فارس ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدعوین و با اشاره به عملکرد این هیئت مدیره در زمان تصدی خاطر نشان ساخت: علیرغم پاره‌ای مشکلات و کمبودها تمام تلاش ما بر این بوده که با جلسات مستمر و نیز تعامل مطلوب با اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس سهم مؤثری در ارائه بهینه خدمات به مردم داشته باشیم و بحمدالله طی سال‌های اخیر با درایت و ارشادات مدیرکل ثبت این استان شاهد بیشترین اثربخشی و ارائه بهینه خدمات به مردم بوده‌ایم.
همچنین در این همایش مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با خیر مقدم به میهمانان اعزامی از سازمان ثبت، سران دفاتر و دفتریاران و دیگر مدعوین حاضر در این جلسه از اعضای هیئت مدیره قبلی کانون سردفتران و دفتریاران این استان تقدیر نموده و افزود: در این سال‌های پر تنش پیاده‌سازی ثبت نوین اگر همراهی و تعامل مطلوب دفاتر اسناد رسمی با ادارات ثبت وجود نداشت، هم اکنون شاهد سرعت بهینه ارائه خدمات به مردم شریف میهن اسلامی نبودیم و نقش ارزشمند کانون سردفتران و دفتریاران استان فارس در پیشرفت‌ها و دستاوردهای این اداره کل بوضوح قابل لمس است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با قدردانی از زحمات اعضای دومین هیئت مدیره، تلاش‌های ایشان را قابل تمجید دانست و ابراز امیدواری نمود که هیئت مدیره منتخب جدید نیز با انسجام و پویایی لازم ضمن دفاع از حقوق این صنف خدمتگزار با تعامل کامل با این اداره کل و سازمان ثبت، در جهت ارتقاء هرچه بیشتر کمی و کیفی فعالیت‌های این مجموعه گام بردارند.
مدیرکل ثبت فارس یکی از معضلات امروز را در زمینه نقل و انتقالات، عدم فرهنگ تنظیم اسناد به صورت بیع قطعی دانست و اظهار داشت: متأسفانه در بین مردم جامعه امروزی گرایش به سمت تنظیم وکالتنامه رسمی رایج گردیده که باید در این زمینه راهکاری اندیشیده شود و اطلاع رسانی شود که وکالتنامه، سند مالکیت محسوب نمی گردد و وظیفه سران دفاتر را در این خصوص و آگاهی بخشیدن به مردم که بهداشت و امنیت حقوقی در گرو تنظیم سند رسمی است را حائز اهمیت دانست.
همچنین در این همایش انجم شعاع معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان فارس و با اشاره به اتفاقات و پیشرفت‌های عظیمی که طی چند سال اخیر در سازمان ثبت اتفاق افتاده، آن را نتیجه تلاش تمامی دست اندرکاران و کارشناسان و در رأس آن درایت ریاست عالیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برشمرد و اظهار داشت: آنچه که امروز در مجموعه ثبت می‌بینیم با تلاش‌های بی وقفه کارشناسان متعهد و متخصص ادارات ثبت و همراهی خالصانه سران دفاتر در اجرای فرایندها و ارائه خدمات به مراجعین بوده است خوشبختانه امروزه شاهد این امر هستیم که سازمان ثبت در زمینه مکانیزاسیون از سازمان‌های برتر کشور است که این امر به وضوح قابل رؤیت می‌باشد.
معاون امور اسناد سازمان ثبت تمام اقدامات انجام شده در دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت را متأثر از «نظم حقوقی» برشمرد و خاطر نشان ساخت: تمام قوانین تنظیمی به منظور حفظ نظم عمومی و دفاع از حقوق مشروع مردم است.
وی عنوان نمود: سندی که در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد سند رسمی محسوب شده و هیچ ادعای انکار یا تردید نسبت به آن پذیرفته نخواهد بود و حتی محاکم مکلف‌اند به مفاد آن عمل نمایند و عدم توجه به مفاد اجرایی این گونه اسناد دارای ضمانت اجرایی مشخص و معلوم خواهد بود.
انجم شعاع، با اشاره به اهمیت بحث تنظیم سند رسمی در نقل و انتقالات، جایگاه سران دفاتر را در این امر بسیار مهم عنوان نمود و افزود: سران دفاتر در این زمینه می‌توانند در افزایش آگاهی افراد جامعه گام مؤثری بردارند.
وی همچنین سردفتران را به عنوان مشاوران امین مردم دانست که در ایجاد آگاهی جامعه در زمینه امنیت حقوقی نقل و انتقالات می‌توانند مؤثر باشند.
در ادامه این مراسم دشتی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز عنوان نمود: خوشبختانه و با تلاش‌های مستمر و بی وقفه مسؤلان و کارشناسان سازمان ثبت طی سال‌های اخیر جهش بسیار عظیمی در زمینه ثبت آنی شاهد بوده ایم و با اجرای ثبت آنی و الکترونیکی شدن ثبت اسناد در دفاتر اسناد رسمی و سازمان ثبت می‌توان گفت که کشور ما در این مقوله جایگاه اول تا سوم جهانی در این زمینه را دارد. رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز همچنین ضمن تبریک به اعضای هیئت مدیره جدید خواستار تلاش مضاعف آنان در جهت مرتفع نمودن مشکلات موجود سران دفاتر و نیل به خدمت رسانی مطلوب تر به مردم گردید.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از اعضای پیشین هیئت مدیره این کانون قدردانی شد و نیز احکام صادره جهت اعضای جدید کانون سردفتران و دفتریاران فارس به ایشان تقدیم گردید.
قابل توضیح است اعضای منتخب اصلی و علی البدل سردفتران حاضر در هیئت مدیره جدید آقایان حسین ساجدی، نجات اله ارجمند مزیدی، علیرضا سلطانی مارگانی، مجید فانی، هدایت اله شهسواری، مهران مشکین قلم و خانم نسرین بحرانی و اعضای منتخب اصلی و علی البدل دفتریاران حاضر در هیئت مدیره سومین دوره این کانون آقایان داریوش حیدرزاده، محمدجواد جاهد و مسعود نیکویی هستند.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی