[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس: طرح نظارت بر اقلام ویژه ماه مبارک رمضان در شیراز اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سید محمود هاشمى صبح دیروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از مشکلى در تامین کالاهاى اساسى و مورد نیاز مردم مومن و خداجوى شیراز در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای تامین برخی از کالاها به ویژه مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پر مصرف مرسوم در این ایام طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در شیراز اجرا می‌شود. 
 وی با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی‌ اتاق اصناف مرکز استان فارس در این ایام تاکید کرد: این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در سطح شهرستان اجرا خواهد شد. 
هاشمى تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری بازرسى اتحادیه هاى صنفى هدف و سایر دستگاه‌های نظارتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح اعلام کرد. رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: اقلام نظارتی مورد تاکید در این طرح شامل خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است. وی با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح اظهار کرد: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها، صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا و تداخل صنفی از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح می‌باشد که همه صنوف ملزم به رعایت آن می‌باشند. این مقام مسئول اصناف شیراز اضافه کرد: مدیریت نظارت و بازرسى اتاق اصناف مرکز استان فارس نیز همزمان با اجرای طرح به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی، شکایات خود را از طریق شماره تلفن٣٢٣٤٠٠٠٠ یا شماره ١٢٤ بازرسى سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس جهت رسیدگی اعلام کنند. هاشمى در ادامه با بیان اینکه علاوه بر نظارت و بازرسى بر بازار فعالیت هاى فرهنگى در ماه ضیافت الهى توسط کسبه، تجار و بازاریان شیراز با محوریت هیئت فرهنگى مذهبى اتاق اصناف انجام مى گردد، ابراز داشت: اجراى طرح افطارى ساده که در مکان هاى عمومى سال گذشته انجام شد، در ماه مبارک رمضان امسال با توجه به استقبال مردم به شکل گسترده ترى در مراکز تجارى شهر و مکان‌هاى عمومى انجام مى‌شود. رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس با تاکید بر اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران است و حال و هواى معنوى این ماه پرخیر و برکت در شهر باید به خوبى نمایان باشد، اظهار داشت: علاوه بر فضاسازى محیطى اتحادیه هاى صنفى شهرستان شیراز با مشارکت سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس و سازمان فرهنگى، اجتماعى شهردارى شیراز فضاسازى شهرى نیز با موضوعیت ماه ضیافت الهى گسترده تر از سال هاى قبل انجام مى گیرد. 
وى در پایان از تمامى کسبه، تجار و بازاریان شیراز که با رعایت شعائر اسلامى ماه مبارک رمضان، حال و هواى معنوى را به شهر مى آورند تقدیر و تشکر کرد و از اتحادیه‌هاى صنفى نیز خواست نظارت کامل بر اعضاء در رابطه با اجراى ساعات کار و بخشنامه ها و دستورالعمل‌هاى ابلاغى داشته باشند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی