[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

رضایی : نقش مؤثر ابلاغ الکترونیک در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری نقش موثر ابلاغ الکترونیک در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، کمبود نیروی انسانی را مهمترین علت اطاله دادرسی دانست.
مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر نقش موثر ابلاغ الکترونیک در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، گفت: طرح ابلاغ الکترونیک قضایی اقدام مفید و مناسبی است که اخیرا از سوی دستگاه قضا اجرا شده البته این طرح نیاز به اطلاع رسانی بیشتر و دقت کافی دارد زیرا دیده شده ابلاغیه به شماره کسانی ارسال شده که در محاکم قضایی پرونده ای ندارند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ابلاغ الکترونیک را یکی از راهکارهای کاهش اطاله دادرسی دانست و افزود: یکی از دلایل طولانی شدن جلسات رسیدگی به پرونده‌ها موضوع ابلاغ نشدن اخطاریه است که نسخه دوم اعاده نمی‌شود از این رو زمانی که نسخه دوم اخطاریه اعاده نشده باشد باعث می‌شود وقت رسیدگی‌ها تجدید شود.
وی اطمینان از دریافت صحیح ابلاغیه، کاهش هزینه ها، حفظ حریم خصوصی افراد، کاهش اطاله دادرسی، جلوگیری از جعل را از جمله محاسن طرح ابلاغ الکترونیکی دانست و ادامه داد: ابلاغ به شکل سنتی و کاغذی هزینه‌های زیادی را به دستگاه قضا تحمیل می‌کرد از این رو حذف ابلاغ کاغذی گامی موثر در صرفه جویی در مصرف کاغذ و صیانت از درختان و به تبع آن کاهش هزینه‌ها به شمار می‌رود. این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی، گفت: علاوه بر استفاده از فناوری‌های به روز و پیشرفته در دستگاه قضا برای رسیدگی سریع تر به پرونده‌ها باید در جهت رفع کمبود نیروی انسانی و قضات نیز گامی جدی برداشت زیرا کمبود نیروی انسانی و حجم زیاد پرونده‌ها از مهمترین علت اطاله دادرسی و هزینه‌های بالای رسیدگی به پرونده‌های قضایی است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم رفع کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضا برای کاهش اطاله دادرسی تاکید کرد و ادامه داد: اگر مشکل کمبود قاضی در کشور رفع شود حجم پرونده‌ها کاهش و روند رسیدگی به پرونده‌ها سرعت بیشتری می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی