[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

تعاونگران فارس تا ۳۱ خردادماه برای شرکت در جشنواره معرفی تعاونی‌های برتر فرصت دارند، روزنامه شیراز نوین

سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از آغاز ثبت نام از تعاونی‌های استان برای رقابت در جشنواره تعاونگران برتر خبر داد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تعاونگران فارس تا 31 خرداد ماه فرصت دارند برای شرکت در جشنواره امتنان از تعاونگران که قرار است در شهریور ماه برگزار شود ثبت نام کنند.
وی با اشاره به رتبه نخست فارس در تشکیل تعاونی‌های مختلف در دولت تدبیر و امید اظهار امیدواری کرد و افزود: تعاونگران استان با شرکت در این جشنواره هم توانمندی‌های خود را معرفی کنند و هم به الگویی برای سایر تعاونی‌ها تبدیل شوند.
مختاری یادآور شد: تعاونگران استان تا 31 خرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی دوازدهیمن جشنواره امتنان از تعاونگران به آدرس www.taavonibartar.ir با تکمیل فرم‌های ارائه شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با تاکید بر این که شرکت‌های تعاونی تشکل‌های مردمی سازمان‌یافته هستند، ادامه داد: شرکت‌های تعاونی علاوه بر مزایای اقتصادی و اجتماعی در عملی ساختن ارزش‌های معنوی و فرهنگی نقش موثری دارند و برای تحقق عدالت اجتماعی و حرکت به سمت توسعه پایدار بسیار حایز اهمیت هستند؛ به گونه ای که با برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر و تقدیر از آنها نیز درصددیم تا نقاط قوت و توانمندی بالقوه شرکت‌های تعاونی را در جهت ترویج فرهنگ تعاونی معرفی نماییم.
مختاری از تعاونی‌ها به عنوان اهرمی برای انگیزه مضاعف در زمینه کار گروهی یاد کرد و گفت: تعاونی‌های محلی برای نشان دادن استعداد‌ها و تجمیع سرمایه‌های اندک در مسیر اشتغالزایی و تولید و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.
وی اظهار کرد: جشنواره امتنان از تعاونگران برتر همزمان با هفته تعاون با هدف شناسایی الگو‌های برتر تعاونی، فراهم کردن زمینه گسترش و ارتقای روحیه تعاونی ها، نخبه‌پروری، ترویج فرهنگ تعاون، ترغیب به سرمایه‌گذاری تعاونی‌ها و معرفی تعاونی‌های توانمند به عنوان الگو برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: این جشنواره در بخش‌های مختلف شامل آموزش کشاورزی، صنعتی، خدماتی، معدنی، حمل و نقل، فرش دست باف، مسکن، اعتبار، سهام عدالت، بانوان، دانش بنیان و تامین نیاز تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان برگزار می‌شود.
مختاری در پاسخ به انتقاد‌های که به ضعف در کار گروهی و تیمی در فارس می‌شود اظهار کرد: برتر بودن فارس در تعداد شرکت‌های تعاونی و تشکیل شرکت‌های تعاونی در فارس حاکی از قوت کار گروهی و کار تیمی در فارس است و امیدواریم با تلاش مسئولین استان در سه قوه و مقامات اجرایی بتوانیم با جذب سهمیه مناسبی از 5/1 میلیارد دلاری که قرار است از اعتبارات صندوق توسعه ملی به تعاونی‌ها تزریق شود، نسبت به گسترش فعالیت‌های فارس در حوزه تعاون اقدامات موثرتری انجام دهیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی