[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

اولین صحبت‌های سرمربی جدید برق جدید با شیرازنوین -داوود مهابادی: اولین هدف، تثبیت تیم در لیگ یک است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: داوود مهابادی متولد 19تیر1352 در تهران است. او دو روز پیش به عنوان سرمربی تیم برق جدید شیراز انتخاب شده است. مهابادی که سابقه بازی و مربیگری در فجر سپاسی را دارد و حدود 4سال در شیراز زندگی کرده، حالا جانشین دیگر بازیکن و سرمربی سابق فجر سپاسی شده است. اولین صعود و اولین سقوط فجر در سطح اول فوتبال ایران با حضور مهابادی اتفاق افتاده است. سال 76 او توانست به عنوان بازیکن و با همراهی سایر بازیکنان، تیم فجر را به سطح اول رقابت‌های فوتبال ایران برساند و این حضور فجر در سطح اول، 13سال دوام داشت تا اینکه مهابادی دوباره به فجر بازگشت و این بار به عنوان سرمربی مشغول به کار شد. او بهترین شروع تاریخ فجر سپاسی را رقم زد و تا پایان نیم فصل هم تیمش را در رتبه‌های بالای جدول حفظ کرد. اما در نیم فصل دوم شرایط به شکل عجیبی تغییر کرد و تیم رفته رفته به رتبه‌های پایین‌تر رسید. نهایتاً در فاصله هشت هفته مانده به پایان بازی‌ها، باشگاه به همکاری با او خاتمه داد اما نتایج بدتری برای این تیم رقم خورد. فجر سپاسی در نهایت و با توقف در روز پایانی مقابل راه آهن، به رقابت‌های لیگ یک سقوط کرد. حالا پس از هفت سال، دوباره مهابادی به شیراز برگشته و این بار می‌خواهد با تیم نوپای شیرازی موفق عمل کند.
مهابادی در مورد دوران فوتبال خودش چنین می‌گوید: در سال 1372 فوتبالم را از باشگاه سپاهان اصفهان و زیر نظر فیروز کریمی آغاز کردم. سال 73 هم عضو همین تیم بودم و در سال 74 به استقلال تهران پیوستم. در سال 75 و برای گذراندن خدمت سربازی راهی فجر سپاسی شدم که در لیگ دو قرار داشت و به همراه بازیکنانی چون محمود فکری، علیرضا امامی فر، پرویز برومند، رحیم حلفی، شاهین صمدیان و سایران، تیم را راهی لیگ یک (معادل لیگ برتر فعلی) کردیم. سال 76 و 77 هم به عنوان کاپیتان زیر نظر منصور پورحیدری عضو همین تیم بودم که در سال 76 به رتبه چهارم لیگ رسیدیم. سال 78 به استقلال پیوستم و نیم فصل راهی ذوب آهن شدم. سال 79 دوباره به سپاهان پیوستم و در سال‌های 80 تا 82 عضو استقلال اهواز بودم. در سال 83 به راه آهن آمدم و تا پایان فوتبالم در سال 85 عضو همین تیم بودم. همانجا به عنوان مربی مشغول به کار شدم و در 10هفته پایانی فصل 86-85 به عنوان سرمربی فعالیت کردم و در این ده بازی با 19امتیازی که گرفتیم در لیگ ماندگار شدیم. اما در میانه فصل بعد راهی تربیت یزد شدم و سال 88 به فجر سپاسی آمدم. در آن سال تا نیم فصل تیم سوم جدول بودیم. در نیم فصل دوم در شش هفت بازی نخست نتایج خوبی نگرفتیم و با توجه به مسائلی هم که به وجود آمده بود، قادر به ادامه همکاری نبودیم. بعد از من تیم در 8بازی فقط 5امتیاز گرفت و راهی لیگ یک شد. شاید اگر مانده بودم در هر بازی حداقل یک امتیاز را می‌گرفتیم و ماندگار می‌شدیم. اما اتفاقاتی در جریان بود که نمی‌توانستم بمانم. تیمی که به ملوان 4تا می‌زد و سپاهان قهرمان را با سه گل شکست می‌داد، به یکباره رو به افول رفت و علت این افول، بحث فنی نبود. بعدها آقای قلعه نویی که سرمربی سپاهان بود و قهرمان شد، به من گفت که شما تنها تیمی بودید که ما در مقابلش یک موقعیت گل هم نداشتیم. اما به هر حال اتفاقاتی افتاد که منجر به سقوط ما شد. سال بعد دوباره به تربیت یزد رفتم و در لیگ یک پنجم شدیم. پس از آن تیم گهر دورود را به لیگ برتر آوردم اما در این تیم نماندم و به مس سرچشمه رفتم. در آن تیم هم به مسابقه پلی آفِ صعود به لیگ برتر راه یافتیم اما آنجا از صعود بازماندیم. سال بعد به استقلال اهواز رفتم و در لیگ یک در گروه خودمان ششم یا هفتم شدیم. یک سال بعد راهی پاس همدان شدم و آنجا هم فقط به خاطر یک گل زده کمتر، از راهیابی به لیگ برتر بازماندیم. فصل بعد هم در همین تیم ماندم اما به خاطر تغییر مدیریت در هفته هفتم از تیم جدا شدم. در نیم فصل دوم فصل 95-94 به آلومینیوم اراک پیوستم که در آن زمان تیم دهم یا یازدهم جدول بود و خطر سقوط را هم احساس می‌کرد اما 4-5هفته زودتر توانستیم موقعیت تیم را تثبیت کنیم. سال قبل هم با همین تیم کار را شروع کردم و تا ابتدای نیم فصل دوم هم هدایت همین تیم را بر عهده داشتم و در رتبه دهم جدول بودیم. اما به یکباره همه چیز در باشگاه عوض شد. مدیر کارخانه، مدیرعامل باشگاه و کلاً همه چیز تغییر کرد و ما هم از باشگاه جدا شدیم. در نیم فصل دوم هم پیشنهاداتی از سایر باشگاه‌ها داشتم که ترجیح دادم نروم.
مهابادی در مورد بازگشتش به شیراز هم چنین می‌گوید: من با شیراز یک جورهایی انس و الفت دارم. چه زمانی که بازی می‌کردم و چه در دوره مربیگری. حتی با تیم‌های دیگری که به شیراز می‌آمدم با مردم ارتباط خوبی داشتم. هم آنها به من لطف دارند و هم من شیراز را یکی از شهرهای خوب کشور می‌دانم. من اصلاً خودم را یک شیرازی می‌دانم و اتفاقاً هر جا هم که می‌روم مردم سایر شهرستان‌ها فکر می‌کنند شیرازی هستم. در رشت یکی از هواداران سپیدرود مرا دید و گفت ما همه شیرازی‌ها را دوست داریم و من هم نگفتم که شیرازی نیستم (خنده). 
مهابادی در مورد حضور در باشگاه برق جدید و اهداف فصل جدید این تیم گفت: در همین مدت اخیر آقای بردبار را یک انسان دلسوز و با پشتکار دیدم. امیدواریم در این تیم تازه لیگ یکی شده بتوانیم نتایج درخوری بگیریم و جایگاه خود را در فصل نخست تثبیت کنیم. هدف اول این است که تا هفته بیستم بتوانیم بقای خود را قطعی کنیم و بعد هم برای قرار گرفتنم در رتبه‌های بالاتر تلاش کنیم. ضمن اینکه این اولین جایی است که خودم خواستم همکارانم از بچه‌های استان فارس و شهر شیراز باشند. بازیکنان را هم سعی می‌کنیم بر همین اساس انتخاب کنیم تا جایی که جوابگوی کار ما باشند. سیاست باشگاه هم همین است و نظر ما هم استفاده از بازیکنان و کادر فنی شیرازی است در جهت سیاست‌های باشگاه.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی