[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: تب کریمه کنگو کاملاً کنترل شد، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه تب کریمه کنگو کاملا کنترل شده و در مقایسه با چند هفته قبل، ابتلا به این بیماری فروکش کرده است.
 دکترحسن قاضی زاده هاشمی دیروز شنبه درحاشیه مراسم افتتاح مرکز کاکرین ایران در جمع خبرنگاران اظهارکرد: می توانیم بگوییم که به احتمال فراوان دیگر شاهد موارد جدید ابتلا نخواهیم بود و اگر هم باشیم بسیار نادر است؛ مردم نگران نباشند.
وی تاکید کرد: البته این بدان معنی نیست که دیگر مردم اصول بهداشتی را رعایت نکنند و از مراکز غیراستاندارد گوشت و فراورده‌های گوشتی تهیه کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امسال با توجه به اینکه در فضای مجازی به این موضوع بیشتر پرداخته شد؛ شاهد توجه بیشتر مردم به این موضوع هستیم اما این بیماری نسبت به سال‌های قبل خیلی تغییری نکرده است.
هاشمی ادامه داد: برخی از مواردی که در این زمینه ادعا می‌شده که مبتلا هستند تاکنون اثبات نشده و مشخص شده که آنها مبتلا به این بیماری نبوده اند.
براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون 31 نفر در کشور به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند که سه نفر فوت کرده‌اند.
تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو، یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.
وی به فعالیت‌های پژوهشی مناسب محققان ایران در حوزه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ما از نظر علمی به ویژه در حوزه پژوهش در رشته‌های علوم پزشکی بهترین رتبه را در منطقه داریم و دانشمندان ایرانی زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نزدیک به 40 نفر از دانشمندان ایرانی جزو یک درصد برتر جهان در این حوزه فعالیت می‌کنند، گفت: این موضوع افتخاری بزرگ است که نصیب کشور ما شده است.
وی به راه اندازی مرکز کاکرین ایران اشاره کرد و گفت: این دستاوردی بزرگ برای کشور ماست؛ تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا دفتر نمایندگی منطقه ای این موسسه به ایران تعلق بگیرد. هاشمی گفت: این مجموعه می‌تواند کمک زیادی برای تصمیم گیری بهتر در تشخیص و درمان جامعه پزشکی باشد.
وی اظهار کرد: دستاوردهای این موسسه باید در اختیار مردم قرار گیرد تا از این طریق بتوانیم در حوزه‌های پیشگیری و بهداشت به نتایج بهتری برسیم. استفاده از غذاهای مناسب و راه‌های جلوگیری از افزایش و عدم ابتلا به سکته‌های قلبی و مغزی از جمله مواردی است که با استفاده از واحدهای مطالعاتی این مجموعه می‌تواند در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها کمتر دچار مشکلات شوند.
هاشمی اظهار کرد: داروهایی که اجماع برای موثر بودن آنان صورت گرفته از جمله پیشگیری از اضطراب یا بیماری‌های دیگر از دیگر مزایای استفاده از خدمات مرکز کاکرین است

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی