[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

آغاز عملیات اجرایی خطوط انتقال، شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سه شهر استان فارس، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: با تامین اعتبار از محل مشارکت مالی بانک توسعه اسلامی، قرارداد اجرای خطوط انتقال، شبکه جمع آوری و نصب انشعابات فاضلاب در شهرهای آباده، نی ریز و فیروزآباد به پیمانکاران ابلاغ و عملیات اجرای آنها آغاز شده است .
مهندس محمد علی قلندری شنبه اظهار داشت: در مرحله اول اجرای 270 کیلومتر خطوط انتقال، شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب بالغ بر 27 هزار انشعاب فاضلاب در شهرهای آباده، نی ریز و فیروزآباد در قالب شش قرارداد به پیمانکاران ابلاغ شد.
وی افزود: با هدف استفاده از منابع مالی غیردولتی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و در قالب تفاهم نامه همکاری بانک توسعه اسلامی در اجرای پروژه‌های احداث تاسیسات فاضلاب 6شهر استان فارس شامل شهرهای داراب، فسا، فیروزآباد، سپیدان، نی ریز و آباده که قبلا مبادله شده بود، مجموعا مبلغ 231 میلیون یورو منظور شده است. قلندری گفت: تامین 143.7 میلیون یورو معادل 62درصد از این اعتبار سهم بانک توسعه اسلامی و 87.3 میلیون یوروی دیگر معادل 38 درصد سهم ایران است.
وی اضافه کرد: با استفاده از سهم بانک توسعه اسلامی در این همکاری و اجرای 6 تصفیه خانه با حجم تصفیه 64هزار 400 متر مکعب در شبانه روز و با احداث 530 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب و همچنین احداث 18 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب، درصد جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب در استان از 8 درصد به 25 درصد خواهد رسید.
قلندری اضافه کرد: ابلاغ قرارداد و شروع عملیات اجرایی خطوط انتقال، شبکه‌های جمع آوری و نصب انشعاب‌های فاضلاب در سه شهر آباده، فیروزآباد و نی ریز در قالب 6 قرارداد به پیمانکاران ابلاغ شده است که این قراردادها در هر شهر دارای 2 فاز اجرایی همزمان است. به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، بر همین اساس فاز اول در شهر آباده شامل اجرای 29 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و اجرای هفت کیلومتر خط انتقال و همچنین نصب 2هزار و 250 انشعاب فاضلاب است.
قلندری گفت: فاز دوم اجرای پروژه در شهر آباده نیز شامل اجرای 53 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب 4هزار 450 انشعاب فاضلاب است و در شهر نی ریز نیز در فاز اول 50 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب 5هزار 445 انشعاب فاضلاب انجام خواهد شد و در فاز دوم نیز 41کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب 4هزار 614 انشعاب فاضلاب اجرا خواهد شد.
وی افزود: در شهر فیروزآباد هم در فاز اول 37کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب و 3 کیلومتر خط انتقال و نصب 4هزار 608 انشعاب فاضلاب و در فاز دوم 49 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری و 6هزار 116 فقره انشعاب نصب خواهد شد. 
قلندری گفت: همزمان با ایجاد خطوط انتقال وشبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در شهر‌های یاد شده، نسبت به برگزاری و نظارت بر مراحل مختلف مناقصات احداث تصفیه خانه‌های فاضلاب در 6 شهر داراب، فسا، فیروزآباد، سپیدان، نی ریز و آباده و ایجاد خطوط جمع آوری و انتقال فاضلاب در شهر‌های داراب و فسا با استفاده از تسهیلات مالی بانک توسعه اسلامی نیز اقدام شده است که این پروژه‌ها در آینده ای نزدیک به پیمانکاران مجرب کشوری و استانی ابلاغ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی